sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 14252 wyświetleń

DK 61 - jeszcze "krajowa"


Do Biura Rady Powiatu Grajewskiego wpłynęła  z GDDKiA Oddział w Białymstoku odpowiedź na wniosek Rady dotyczący budowy ścieżki rowerowej na odcinku Toczyłowo - Tama.

 

 

 

 

 

 

 

link do tekstu wniosku

Komentarze (14)

GDDKiA konkretnie wypięło się na Grajewo. Z łatwością przyszło im pozwolenie na wybudowanie przez samorząd ściezki, bez zbędnej biurokracji. Może nasz samorząd postara się to zrobić szybciej i lepiej. Przyjdzie czas, że GDDKiA odda samorządom wszystko, żebyśmy dali im spokój.

Jednym słowem dyrekcja DGGKiA śmieje się w żywe oczy staroście,pisząc :jak chcesz i widzisz potrzebę to sobie wybuduj z własnych środków.Podobną odpowiedż dostanie R.M na swój apel o budowę obwodnicy.Nic nie nauczy DGGKiA tylko restrykcyjne działanie.Po prostu jak najszybciej należy zrobić wszystko, żeby utrudnić przejazd przez Grajewo dla ciężkiego transportu.Pozatym należy zmusić speców z GDDKiA od sygnalizacji świetlnej do naprawy tego co spieprzyli.Przecież są znani z imienia i nazwiska.Z poważaniem

Kolejny fakt potwierdzajacy zaprzestanie inwestowania w te drogę z powodu Via Baltiki. No oczywiście oprócz pieknych wysepek psu na bude potrzebnych... Zaskoczenie - nikt nie przypuszczał ze będzie przekwalifikowanie tego odcinka.

Odpowiedz godna dobrego polityka. Ścieżka jest potrzebna ale jak chcecie to zbudujcie sobie sami. Nic dodać nic ująć.

dawno i nie raz pisałem że Białystok nas totalnie olewa!

Tylko ze na drodze S 61 bedzie ponierane emyto a litwini i reszta zeby zaoszczedzic beda jezdzic "stara" droga. Gminna droga ....

a utrzymania tej drogi dapopis Pan Połonowicz tak jak i na innych powiatowych drogach - same buble i kpin

"gminnej" tzn. nie powiatowej ani nie wojewódzkiej.
Zgadzam sie z Mireq. Osobówki dalej będa jeździć bo TIRom pewno zabronią.

W perspektywie Grajewo będzie ciche , spokojne z gminną drogą , no i po co ta obwodnica ... ?

Wynika z tego, że niedługo remont 61 gminy będą same robić... Tragedia. Zablokować 61 dla Tir-ów bo rozwalą ją zupełnie!!!!

Ta Pani kpi, czy o drogę pyta. Jak czytam takie urzędnicze dyrdymały opłacane z moich podatków to się kraju tego odechciewa. W jednym się jednak zgadzam. Przekazać wszystkie drogi w ręce samorządów lokalnych, kasę również, a Panią Elę na zieloną trawkę.

GDAKA w sposób parlamentarny odpowiedziała, że palcem nie ruszy w tej sprawie. Dziwna jest interpretacja GDAKI o braku środków na budowę dróg rowerowych. Wiadomo już, że planowane budowy autostrad i dróg na EURO 2012 nie zostanie zrealizowanych z powodu nierozstrzygnięcia przetargów. Jak łatwo się domyśleć zostanie im mnóstwo kasy z którą nie bardzo będzie wiadomo co robić. Przetarg na ścieżkę rowerową jest mniej złożony niż na autostradę. GDAKA jeszcze będzie prosić żeby powiat zechciał budować ścieżkę rowerową.

Wszyscy z pewnością zauważyli, że wokół drogi 61 ostatnio głośno, dużo się mówi i pisze. Teraz wiadomo z czego wynika zwiększona aktywność naszych samorządowców. Gdy w grudniu ubiegłego roku na spotkaniu z Burmistrzem Szczuczyna, słyszałam, że to jest ostatni moment, by wywrzeć nacisk na GDDKiA, w kwestii remontu 61, to myślałam, że to przesada, a tu widać jednoznacznie, że człowiek miał rację! Obwodnica Szczuczyna jest potrzebna, ale pozostawienie w "spadku" zniszczonej drogi krajowej jako gminnej, to ci dopiero sztuka...

GDDKiA w B-stoku poczyna sobie jak udzielny książę.Oni są Bogiem i carem w jednej osobie i wszyscy inni nie mają racji! Na drodze Nr61 we wsi Miecze budują rozjazd a tymczasem w Grajewie ul. Piłsudskiego dalej jest dewastowana.Na wysepki w Mieczach pieniądze jakimś cudem znalazły się a my przez następne 10 lat dalej będziemy kląc na korki w Grajewie bo będziemy pozbawieni obwodnicy.Brak pieniędzy na nią moim zdaniem to kpina a co z wyrzuconymi pieniędzmi na dolinę Rospudy!? Kto odpowiada za tak karygodną niegospodarnośc, kto poniósł tego konsekwencję?.Sprawa powinna byc zgłoszona do Prokuratury i to Krajowej! Pieniądze tam utopione w zupełności starczyłyby na grajewską obwodnicę.Pomimo wybudowania Via Baltica nikt nie zabroni korzystania z drogi 61 tym bardziej przy odpłatnym korzystaniu z tej pierwszej!!Nad GDDKiA jest Skarb Państwa i tam należałoby uderzyc. To jest przed wyborami ostatni moment. Należałoby najbliższe wybory dobrze wykorzystac!!Trzeba się tylko bardzo ale to bardzo śpieszyc!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.