piątek, 17 września 2021

Warto przeczytać

Depilacja laserowa - kiedy ją wykonasz i co się z nią wiąże?

Depilacja laserowa - kiedy ją wykonasz i co się z nią wiąże?

Temat depilacji zawsze powraca z nadejściem lata, gdy to głównie kobiety chcą pokazać więcej skóry w sukienkach i spodenkach. Oczywiście depilacja dotyczy również mężczyzn, którzy coraz częściej zainteresowani są różnego rodzaju metodami usuwania zbędnego owłosienia. Popularną metodą staje się właśnie depilacja laserowa, która jako jedyna gwarantuje permanentne efekty.

Depilacja laserowa to nic innego, jak uszkodzenie cebulek włosa za pomocą fotonów, co permanentnie zapobiega ich odrastaniu. Zabieg taki bez przeszkód wykonamy na każdej części ciała, również w okolicach bikini czy na twarzy, gdzie skóra jest wyjątkowo wrażliwa i skłonna do podrażnień. Depilacja tego rodzaju staje się coraz bardziej popularna, dlatego zanim umówimy się na konsultację lekarską, warto poszerzyć naszą wiedzę w tym temacie.

Kiedy wykonamy depilację laserem?

Choć to latem włoski na ciele najbardziej wchodzą nam w drogę, o zabiegu depilacji laserowej musimy pomyśleć już jesienią i zimą. To właśnie w miesiącach, gdy nasłonecznienie spada, można bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić tę kurację. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka.

Dużą rolę odgrywają tutaj komórki barwnika w skórze i we włosach. To właśnie za pomocą melaniny fotony podróżują do cebulki włosa, dlatego depilacja laserowa najskuteczniej działa w przypadku osób o ciemnym owłosieniu. Z kolei duża koncentracja melaniny w skórze (na przykład po wizycie na plaży) również utrudni zadanie laserowi. Skóra przed zabiegiem powinna być zatem chroniona przez promieniami słonecznymi czy wizytami na solarium.

Drugą kwestią jest także fakt, że zabiegu z użyciem lasera nie można przeprowadzać na skórze podrażnionej (na przykład w wyniku oparzeń słonecznych) czy przesuszonej. Skórę podczas trwania całej kuracji (czyli kilku miesięcy) należy zatem chronić przed niesprzyjającymi czynnikami, co jest łatwiejsze zimą.

 

Ile zabiegów wykonuje się podczas kuracji?

 

Możemy także nie wiedzieć, że depilację laserową wykonuje się zazwyczaj w kilku serii kilku zabiegów. Dzieje się tak dlatego, by zabieg faktycznie był skuteczny i by nie pominąć żadnych włosków. Każda wizyta w gabinecie lekarza będzie miała na celu poprawę wyników tej pierwszej, na której usuwa się najwięcej włosków. Liczba zabiegów w serii jest indywidualna i zależna od gęstości i szybkości odrastania naszych włosków.


Jak dbać o skórę podczas kuracji?

 

Tak jak już wspomnieliśmy, skóra powinna być zdrowa i zadbana, warto zatem nawilżać ją regularnie, zrezygnować z używania kremów do depilacji i depilatorów, a także chronić przed promieniami UV.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.