środa, 29 czerwca 2022

Warto przeczytać

Czy opłaca się sprzedawać złom srebra? Sprawdzimy to!

Srebro jest bardzo poszukiwanym materiałem. Niestety, jego naturalne złoża systematycznie się kurczą. Dlatego coraz ważniejsze staje się odzyskiwanie surowca na rynku wtórnym. Od czego zależy cena sprzedaży? Ile można zarobić na sprzedaży tego metalu?


Do czego służy srebro?


Srebro charakteryzuje się doskonałą przewodnością elektryczną i cieplną. Z tego względu jest on stosowany w wielu sektorach przemysłu. Na przykład złom srebra jest wykorzystywany w produkcji sprzętu elektrycznego i elektronicznego, takiego jak bezpieczniki, przełączniki i kable. Występuje również w produktach komputerowych, np. w metalowych klawiaturach. Wykorzystuje się ją również do produkcji części do silników samochodowych, telefonów komórkowych i sprzętu audiowizualnego. Jest on również wykorzystywany przez dostawców paneli słonecznych.


Od czego zależy cena?


Cena sprzedaży srebra zmienia się w zależności od:

  • cen giełdowych - aktualnie uncja srebra jest warta 27,88 USD (stan na 21 maja 2021), wartość ta może się jednak zmieniać (wpływ na to ma m.in. sytuacja na światowych rynkach),
  • jakości dostarczonego materiału - im wyższa próba, tym więcej można otrzymać (najdroższe jest srebro o wartości 999),
  • prowizji pobieranych przez skup srebra - porównaj ceny,
  • rodzaju i ilości sprzedawanego towaru – przy ustalaniu kosztorysu analizuje się skład i wagę przedmiotów (przy większych dostawach można liczyć na rabaty).

 

Współpracuj tylko ze sprawdzonymi skupami złomu


Liczba złomu srebra wzrasta z każdym rokiem. Przy wyborze odpowiedniego miejsca należy jednak pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim warto poznać renomę danego punktu skupu złomu srebra (na uwagę zasługuje np. zlomskup.eu). Firma, która działa na rynku od dłuższego czasu, ma zazwyczaj rozbudowaną sieć transportową. Dzięki temu możliwy jest odbiór towarów z niemal całego terytorium Polski. Ponadto firma taka dysponuje spektrometrami, które umożliwiają szybką i dokładną ocenę. Ułatwia to załatwienie wszystkich formalności.


Wysyłanie niechcianych przedmiotów na złomowisko.


Jeśli posiadasz przedmioty, które zawierają srebro, sprawdź skup srebra cennik i zobacz ile możesz zyskać. Nie tylko zarobisz pieniądze, ale także będziesz miał realny wpływ na ochronę naszej planety. Metal ten można znaleźć w niektórych sztućcach, ale także w bateriach, kablach zasilających i puszkach.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.