Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 6524 wyświetleń

Czerwone strefy w woj. podlaskim

Od pierwszego grudnia rząd może wprowadzić nowe obostrzenia. Mogą powrócić ograniczenia w sklepach, restauracjach, kinach, stadionach. Niewykluczone, że obostrzenia będą wdrażane regionalnie, w zależności od sytuacji w powiatach.

 

Niestety jest to zła wiadomość dla powiatów w województwie podlaskim, gdyż wszystkie znalazłyby się w strefie czerwonej. 

 

Powiat grajewski - strefa czerwona
Procent osób w pełni zaszczepionych: 33,5
Średnia liczba nowych przypadków z 7 dni na 10 tys. mieszkańców: 51,50

Powiat moniecki - strefa czerwona
Procent osób w pełni zaszczepionych: 34,7
Średnia liczba nowych przypadków z 7 dni na 10 tys. mieszkańców: 63,39

Powiat augustowski - strefa czerwona
Procent osób w pełni zaszczepionych: 40,3
Średnia liczba nowych przypadków z 7 dni na 10 tys. mieszkańców: 71,98

 

Raport zakażeń - 27 listopada 2021 r. 

Ponad 26 tysięcy przypadków koronawirusa potwierdzono ostatniej doby w Polsce.  W Grajewie z powodu COVID-19 zmarło 2 osoby, nowych zakażeń przybyło -20. 

 

Ta fala pandemii koronawirusa jest inna od poprzednich. Jak mówią pracownicy służby zdrowia, jeszcze nigdy tylu pacjentów z COVID-19 tak szybko nie załamywało się zdrowotnie i nie wymagało podłączenia do respiratora. Niestety, większość z tych, którzy trafiają na OIT-y, umiera, powiększając i tak już mocno niepokojącą statystykę zgonów. Przytłaczająca większość z nich to osoby niezaszczepione.

 

Jedyna dobra informacja to dzisiejsza wypowiedź ministra zdrowia. 

- "W dzisiejszych statystykach nowych zakażeń obserwujemy dalsze spadki na Lubelszczyźnie i Podlasiu oraz wyhamowanie wzrostów na Mazowszu. W województwie lubelskim i podlaskim od kilku dni obserwujemy również spadek hospitalizacji" - Adam Niedzielski

 

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (13)

Słupki spadają a strefy czerwienieją. Absurd.

A wystarczyłoby aby proboszczowie wszystkich Kościołów w Grajewie wywiesili kartki na drzwiach Świątyń i przekazali w ogłoszeniach, że uczestnicy Mszy Świętych powinni być w maseczkach. Księża roznoszący Komunię, tacę i spowiadający też . Księża przed roznoszeniem Komunii powinni dezynfekować dłonie . W innych regionach kraju już wziął się za to Sanepid ?..u nas chyba nie ?? czekajmy zatem na tą czerwoną strefę ??

Na 100% śmiertelność i zachorowalność na covida jest znacznie wyższa - zapewne kilkukrotnie. W Grajewie widać bardzo wysoką śmiertelność jeśli przeliczy się na cały kraj to wyjdą znacznie wyższe cyfry. Jak zwykle okłamuje się naród. Brak jest działań racjonalnych, edukacji namawiającej do szczepień (propaganda antyszczepionkowców wygrywa z państwem) i zaraz będą działania paniczne. Tak jak to było w ubiegłym roku.

co za portal tylko propaganda i cenzura ....

Jak może być dobrze skoro ludzie skierowani na kwarantanne nie stosują się do tego. Chodzą i jeżdżą gdzie chcą. Czy wogule jest sprawdzana kwarantanna

Popatrzcie na nekrologi. Jaka jest nietypowo wielka śmiertelność. Zdarza się, że umiera w tym samym czasie dwie osoby w jednym domu te same nazwiska. Antyszczepionkowcy nie szczepcie się, wkrótce będzie was mniej. A może wielu z Was zmądrzeje poprzez doświadczenie śmierci w domu.

Kaśka - przestań się ośmieszać. Powiedz mi tylko dlaczego w takich krajach (bo takie są), gdzie społeczeństwo jest już prawie zaszczepione 3 dawką jest tyle zachorowań, zgonów, pacjentów na intensywnej terapii? Tam już nie przechodzi ta propaganda, że to wina niezaszczepionych. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - to nie działa jak powinno.

pozdrowienia dla wszystkich Kowidian. życzę wszystkim 20 dawki i kolorowych paszportów.

Chciałem się nad tym zastanowić chwilkę ale to nie ma sensu. Kompletny idiotyzm. W Australii omikronem zaraziło się kilku zaszczepionych a w Niemczech wprowadzają obostrzenia dla niezaszczepionych.

639 pozytywnych testów i czerwona strefa ?! A jak było ponad 1300 dodatnich testów 2-3 tygodnie temu to było ok ?! Propaganda pełną gębą!

Zwróćcie uwagę na liczby, im więcej zaszczepionych tym więcej nowych przypadków... Kaśka - może to wytłumaczysz ?

slusznie do obozu ich

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.