UWAGA

czwartek, 18 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 5798 wyświetleń

Czarna Wieś. Już niedługo będzie bezpieczniej

Celem realizacji zadania inwestycyjnego p.n.: „Budowa przejścia dla pieszych w m. Czarna Wieś” jest poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych, w szczególności mieszkańców miejscowości Czarna Wieś.

Całkowita wartość inwestycji:           473 451,60 zł

 

 W wyniku realizacji zadania inwestycyjnego, zakłada się osiągnięcie następujących efektów:

- przebudowę nawierzchni jezdni na dł. 50m przed przejściem i na dł. 100m za przejściem;
- wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej poza jezdnią o dł. 108m;
- wykonanie nawierzchni chodników i azylu z betonowej kostki brukowej;
- wykonanie oświetlenia przejścia i odcinków dojścia zgodnie z wytycznymi 


Komentarze (25)

Projektant tych przejść jest kompletnym ignorantem. Droga na tym odcinku tak zaprojektowana że pierwszy przejazd samochodu ciężarowego i krawężniki na tych azylach wywalone, zresztą widziałem że to już miało miejsce w trakcie budowy.

Dziwna to inwestycja .

nie róbcie jaj

Komedia. Kto wymyślił taka drogę. Ledwo osobówka przejedzie, a jak ma przejechać ciagnik z przyczepami lub samochód z mleczarni? Te, wysepki to totalna pomyłka. Projektant chyba się zapomniał...

Proszę namalować przejście Wólce Małej koszt tylko puszki farby

Ale to jest Tama, a nie Czarna Wieś. Ktoś tu się pomylił.

Rzeczywiście, inwestycja nie przemyślana. Starosta był na miejscu. Może jakaś korekta w planach inwestycji? Czy tylko imitacja nadzoru?

Chcecie podnieść bezpieczeństwo? To w tej miejscowości zróbcie remont drogi powiatowej, zainstalujcie progi zwalniające oraz wybudujcie chodniki z latarniami. Wtedy będzie bezpieczniej, natomiast to co robicie teraz to namiastka tego co należy zrobić, więc czym tu się chwalić?

Zgadzam sie z niebezpieczny. Progi zwalniające-obowiązkowo, oświetlenie-niezbedne. A to co teraz robicie według projektów, to tylko drażnienie mieszkańców i wyrzucanie pieniędzy.

Życie jest piękne.

Co miał na myśli projektant tworzą o to te dzieło sztuki . Widać że umysłowy koles tylko w praktyce bo dla aut osobowych trudno przejechać a nie mówię o dostawczych lub ciężarowych np mlekpol. Tyle przeznaczonych pieniędzy a wogle nie praktyczne. Ma to ułatwić życie ciekawo komu.

W Grajewie tez buduja coraz wezsze uliczki, ze sie osobowkami ciezko minac.

A mogli zrobić tak jak w Strzelinie rondo.

Nie no kabaret... Ale otwarcie inwestycji zapewne będzie z wielką pompą.

Ten remontowany odcinek jest w lesie przy Tamie. Natomiast droga powiatowa w samej Czarnej Wsi, aż do Tworek, to dramat. Nie ma pobocza, nie ma chodnika, nie ma światła, tylko popękany i dziurawy asfalt. Ruch samochodowy duży, więc przejście piechotą czy nawet przejazd rowerem grozi śmiercią, chyba że ucieknie się do rowu melioracyjnego. A ludzie z okolicy chcą dojść na plażę, jeżdżą rowerami, dzieci z kolonii w Kosiłach biegają - dzieje się dużo. Patrzeć nie można, to się skończy tragedią.

Alina, nie w lesie tylko w Osadzie Tama. A i mieszkańcy: dorośli jak i dzieci też chcą dojść do plaży i przejechać się rowerem. Inwestycja super!!!

Powiem tylko tyle: jak zwolnisz to przejedziesz bez problemu a jeżeli nie to tylko świadczy o twoich umiejętnościach. Jako mieszkaniec Tamy śmiało mogę stwierdzić że jest bezpieczniej dzięki tej inwestycji. A co do szerokości to każdy z pasów przy wysepce ma ok 3,20 metra a wiec proszę zmierzyc czy asfalt obok waszej posesji ma prawie 6,5 metra. Pozdrawiam

Droga powiatowa miała być robiona ale niestety inwestycję przeniesiono na inną drogę . Wkrótce się przekonacie .

A kto przeniósł? Napiszmy to wprost!

W sierpniu kombajny i traktory wyprostują te nieprzemyślane wysepki.

Przepraszam Osadę Tama, ale chyba nigdzie nie ma takiego oznakowania? W tytule jest o Czarnej Wsi.
Dobrze, że ta mikroinwestycja kogoś zadawala. Czemu jednak jest tak mała? Wieś z kilkusetletnią tradycją nie zasługuje na nic?

No właśnie, kto podjął taką decyzję?

jeszcze dzień najwyżej dwa, kiedy się połączy?!

CZARY- a ja tu widzę NOWY PRZYSTANEK w Osadzie tamilskiej- i śmieszną wysepkę- asfalt był-jest NEW, i dziwnie powiększone posesje- bramy były 35m wgłąb za równoległym przejazdem- Ktoś coś maskuje? Ciekawostka. Bo ogłaszają, jak już zrobili. Tam chiba miszka któś ważny.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.