środa, 25 maja 2022

Sport

  • 1 komentarzy
  • 5702 wyświetleń

CRESOVIA - WARMIA

W najbliższą sobotę 10 września piłkarze WARMII Grajewo udadzą się na południe województwa podlaskiego, gdzie o godzinie 17:00 w Siemiatyczach zmierzą się z CRESOVIĄ. Nasi przeciwnicy to zespół, który w ubiegłym sezonie zajął dziewiąte miejsce w końcowej tabeli IV ligi. Obecne rozgrywki CRESOVIA rozpoczęła dość udanie i po pięciu kolejkach jest na piątym miejscu, tuż za grajewianami, którzy mają jednak o jeden rozegrany mecz mniej.  W ostatniej kolejce siemiatyczanie pokonali w Hajnówce PUSZCZĘ 3:2. Warto zwrócić uwagę na to, że w tym sezonie CRESOVIA w dwóch dotąd rozegranych meczach na własnym boisku nie straciła nawet bramki. Nasi sobotni rywale pokonali 1:0 SPARTĘ 1951 Szepietowo i 3:0 POGOŃ Łapy. Już te wyniki wskazują na to, że o punkty w Siemiatyczach nie będzie łatwo.

Niewiele wiemy o zespole CRESOVII. Ostatni ligowy kontakt obu zespołów miał miejsce 16 maja 2009 roku, kiedy w rozgrywkach III ligi (jedyny sezon gry CRESOVII na tym poziomie) WARMIA w Grajewie pokonała zespół z Siemiatycz 1:0 po bramce Rafała Kozikowskiego. W kadrze naszego zespołu jest obecnie aż pięciu uczestników tamtego spotkania: Gieniusz, Arciszewski, Mirva, Kozikowski i Matysiewicz. 5 maja 2010 roku w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski przegraliśmy w Siemiatyczach 1:3 po dogrywce, choć CRESOVIA grała wtedy już w IV lidze.

Z wyjątkiem powoli wracającego do zdrowia Maksyma Mirvy i wciąż wyłączonego z treningów z powodu kontuzji Wojciecha Koszczuka trener Robert Kądzior będzie miał do dyspozycji wszystkich pozostałych zawodników.

Niestety, tym razem nie planujemy relacji tekstowej z meczu w Siemiatyczach. Zainteresowanych śledzeniem wyniku tego meczu zapraszamy na Facebook’owy profil WARMII, gdzie postaramy się na bieżąco podawać wynik meczu.

 

Autor:Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

niedziela, 22 maja 2022

AMP Girls. Dziewczyny na medal!

Komentarze (1)

Do boju Warmia :-)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.