Warto przeczytać

City break w Paryżu. Rodzinny czy rozrywkowy?

Paryż jest jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych miast na całym świecie. Do stolicy Francji możemy dostać się w niespełna dwie godziny, dlatego warto rozważyć ten kierunek w kontekście kilkudniowej wycieczki. Wiele osób zastanawia się jednak, jak zaplanować taką wyprawę, szczególnie, jeśli wybieramy się z całą rodziną. Czy Paryż jest dobrym wyborem, jeśli chodzi o rodzinny wyjazd, czy może miasto to ma bardziej charakter rozrywkowy?


City break w Paryżu. Rodzinny, czy rozrywkowy?

Stolica Francji jest pierwszym wyborem wielu osób myślących o weekendowej podróży do któregoś z europejskich krajów. Nie ma co kryć, że to centrum kultury, handlu, mody czy gastronomii, oferujące mnóstwo atrakcji dla każdego. Dziennie Paryż odwiedzają miliony turystów z całego świata, a wielu z nich zatrzymuje się tam wyłącznie na kilka dni, chcąc zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc i atrakcji. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej! 


City break w Paryżu - rodzinny, czy rozrywkowy?

Paryż to na tyle różnorodne miasto, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Nie da się więc jednoznacznie rozstrzygnąć, że kierunek ten jest lepszym wyborem na rodzinny wyjazd, czy też przede wszystkim dla osób, które są żądne rozrywki. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze połączenie obu tych płaszczyzn, aby wszyscy byli w pełni usatysfakcjonowani. Z całą pewnością jest to świetne miejsce na city break, czyli kilkudniową, najczęściej weekendową wycieczkę po danym mieści, której głównym celem jest odwiedzenie jak największej liczby atrakcyjnych lokalizacji. Do Paryża najwygodniej i najszybciej dostać się oczywiście samolotem, szczególnie, że za pośrednictwem eSky.pl można znaleźć tanie loty z Warszawy i wielu innych polskich miast. Używając tej wyszukiwarki można ponadto zarezerwować city break w postaci pakietu Lot+Hotel, a także trafić na wiele okazji lotniczych.


Co warto zobaczyć w Paryżu?

Lista atrakcji, jakie oferuje Paryż, jest tak długa, że trudno wymienić nawet większość z nich. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby podjąć się kompleksowej organizacji takiej podróży, może wspomóc się właśnie propozycjami eSky.pl, w tym m.in. skorzystać z zakładki “Atrakcje”, dzięki której można zaplanować zwiedzanie, dokonać rezerwacji wszelkiego typu biletów i przede wszystkim uzyskać pierwszeństwo wejścia do odwiedzanych miejsc. Ogromną zaletą tego miasta jest świetnie rozwinięta komunikacja, a także to, że wiele największych atrakcji jest zlokalizowanych od siebie w bliskiej odległości. Będąc w Paryżu nie można oczywiście nie zobaczyć Wieży Eiffla, Pola Marsowego oraz Łuku Triumfalnego. W planie wycieczki warto uwzględnić także Wzgórze Montmartre, Moulin Rouge, Ogrody Luksemburskie, Katedrę Notre-Dame oraz Bazylikę Sacre-Coeur. Z całą rodziną warto wybrać się do Luwru, a wisienką na torcie całego wyjazdu niech będzie podparyski Disneyland. Z wizyty w tym parku rozrywki będą cieszyć się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Taki plan wycieczki łączy w sobie rozrywkę oraz rodzinną podróż, którą wszyscy zapamiętają na długo. 


Podróż do Paryża - o czym jeszcze pamiętać?

Wycieczka do Paryża niewątpliwie jest wielkim wydarzeniem, które może dać mnóstwo radości i pozytywnych emocji. Będzie to jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy dokładnie zaplanuje się każdy szczegół. Chodzi nie tylko o loty czy noclegi, ale też tak podstawowe kwestie jak choćby ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży. Wszystko to pozwoli nam spać spokojnie i w pełni cieszyć się chwilami spędzonymi w stolicy Francji. Nie ma więc co zwlekać, tylko już dziś zaplanować city break po Paryżu i przystąpić do realizacji tego planu.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.