Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 14425 wyświetleń

Ścieżka Toczyłowo - Tama

Radni Powiatu Grajewskiego na sesji w dniu 16 czerwca br. przyjęli wniosek skierowany do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o budowę ścieżki rowerowej na odcinku Toczyłowo -Tama w pasie drogowym drogi krajowej Nr 61.

WNIOSEK

Rady Powiatu Grajewskiego

z dnia 16 czerwca 2011 r.

w sprawie budowy ścieżki rowerowej w pasie drogowym

drogi krajowej Nr 61 na odcinku Toczyłowo - Tama.

 

Rada Powiatu Grajewskiego zwraca się z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o budowę ścieżki rowerowej w pasie drogowym drogi krajowej Nr 61 na odcinku Toczyłowo - Tama.

Realizując inwestycję - drogę nr 61 Grajewo - Rajgród, ścieżkę rowerową zbudowano tylko na odcinkach Grajewo - Toczyłowo i Rajgród - Tama. Jak wynika z opinii mieszkańców, turystów i własnych obserwacji, ścieżka ta jest bardzo potrzebna, a świadczy o tym maksymalne jej wykorzystanie nie tylko przez coraz większą liczbę rowerzystów, ale i osób uprawiających wędrówki piesze.

Zagęszczenie ruchu rowerowego i pieszego na tym odcinku drogi stwarza zagrożenie dla jej użytkowników. Wielu rowerzystów decyduje się na jazdę drogą 61 (która praktycznie nie posiada pobocza), co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla nich i innych użytkowników drogi. Budowa dalszego odcinka ścieżki zmniejszy to zagrożenie i pozwoli na bezpieczne korzystanie mieszkańcom powiatu i turystom w większym zakresie z tej formy rekreacji i wypoczynku.

Połączenie Grajewa i Rajgrodu ścieżką rowerową wpłynie również na poprawę atrakcyjności turystycznej powiatu, o co musi zabiegać każda jednostka samorządu terytorialnego.

Reasumując, stoimy na stanowisku, że wykonanie ścieżki rowerowej na odcinku Toczyłowo -Tama umożliwiłoby połączenie wcześniej wykonanych jej odcinków, a zarazem zakończenie budowy tego traktu na odcinku Grajewo - Rajgród, o co wnioskujemy.

 

Przewodniczący Rady
Powiatu Grajewskiego
Stanisław Kossakowski

Grajewo, dnia 16 czerwca 2011 r.


fot. archiwum
- fragment ścieżki rowerowej Grajewo - Toczyłowo
- fragment ścieżki rowerowej Rajgród

niedziela, 29 maja 2022

17 czerwca zmiana w OC

Komentarze (18)

Byloby super! Ciekawe tylko, za ile lat by to skonczyli. Ale juz nieraz marzyla mi sie jazda z Grajewa na dzialke nad jeziorem rowerem. Tylko nie po drogach, bo by mnie tiry zdmuchnely.

hura ! :D . będziemy nad jeziorko jeździć :D .

Nie ma to jak szybkie działanie!?Taki wniosek był zgłaszany już ponad 10 lat temu w I kadencji Rady Powiatu Grajewskiego.Ciekawe czy tym razem starczy determinacji staroście /był wtedy zastępcą/ aby doprowadzic sprawę do końca?Obawiam się, że skończy to się tylko na wniosku aby nie wtajemniczonym zamydlic oczy,że coś jednak "Powiat" robi. Obym mylił się.Wniosek skądinąd bardzo słuszny!Więcej skuteczności w działaniu!!!

super, i do Rajgrodu juz rowerkiem bedzie mozna smigac.

w końcu ktoś pomyślał o tej ważnej sprawie

Ta ścieżka już dawno powinna być ,dzieci zamiast na bilety miesięczne wydawać to mogliby rowerami jeżdzić,byłoby i ekologicznie ,zdrowo i bezpiecznie ,no i oszczędność byłaby ,bo zamiast biletu to jakiś ciuch mogliby kupić lub coś do jedzenia.

o to chodzi :)

własnie . do mojej posesji nie dochodzi sciezka grajewo-toczylowo . nie zachacza tez tama-rajgrod .bez sensu bo robią tylko po kawałku tej sciezki i to potem brzydko bedzie wygladac jak sie wszystko polączy ,ale niech probują . pomysł genialny . rowerkiem do jeziora bym smigała przez sciezke , a nie pzez lesne dróżki ;p

Dziś wniosek.Analiza budżetu gddkia potem wprowadzenie do budżetu zadania inwestycyjnego,potem realizacja jak szybko zrobią i będzie parcie ze strony powiatu i monitoring gdzie jest wniosek to w przyszłym roku jesienią zacznie się inwestycja. Jak wniosek zostanie sam ze sobą to może być zapomniany a w najlepszym przypadku pod koniec kadencji czyli okolice 2015 realizacja.

Jak ta ścieżkę zrobią z Rajgrodu do Grajewa lub w drugą stronę to będziemy jeździć! - juz chyba na wózkach inwalidzkich.

Bardzo dobrze Panie i Panowie Radni:) Fakt,że ścieżka powinna być zrobiona od razu;/

super!
szkoda, że tak późno

To za takie pomysły Radni powiatu pobierają takie wysokie diety. Brawo macie ciekawe pomysły ????????

Bardzo dobrze, ale nie ma się co podniecać, poczekajmy na decyzję. Chyba nie odróżniacie postulatu od decyzji. Ja nie szukam logiki w działaniu dyrekcji dróg. Tam gdzie kierowcom/piechurom trzeba utrudnić napewno zrobią, a tam gdzie trzeba polepszyć, poszerzyć, przyspieszyć napewno nie...

Może wreszcie rowerzyści i piesi poczują sie troszkę bezpieczniej na Autostradzie Śmierci,,,,,,Taka ścieżka przy drodze 61 powinna powstać już wiele lat temu, od chwili gdy na tę drogę wjechały ruskie TIRY.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.