Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 5217 wyświetleń

Ciepłownia w Mońkach chce podnieść stawki o 260 proc.

Mieszkańcy bloków w Mońkach są poruszeni zapowiadaną podwyżką opłat za ciepła wodę i ogrzewanie i licznie podpisują się pod petycją do rządu. Jedyna miejscowa ciepłownia wnioskuje do Urzędu Regulacji Energetyki o zgodę na podwyżkę taryf o kilkaset procent.

 

Prezes w rozmowie z Polskim Radiem Białystok mówi, że gdyby podwyżki weszły w życie, to w niektórych przypadkach czynsz skoczyłby do ponad 2 tys. zł.

 

Tymczasem w spółdzielni mieszka wielu samotnych emerytów otrzymujących nieco ponad tysiąc złotych miesięcznie.

Na razie nowe stawki nie zostały zatwierdzone przez URE. Pod petycją z prośbą o interwencję rządu podpisało się prawie 2 tys. mieszkańców spółdzielni.

Pytani przez nas mieszkańcy przyznają, że nie będą w stanie płacić 2,5 razy większych rachunków za ogrzewanie, bo pochłoną one całość ich emerytur. Z drugiej strony dodają, że nie wyobrażają sobie popadania w długi wobec spółdzielni, bo inaczej stracą mieszkania.

piątek, 30 września 2022

Podwyżki czynszu w SMLW

piątek, 30 września 2022

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Komentarze (16)

a wielu wyśmiewało się z ?Ciepłej wody w kranie? za Tuska :)


Rok 2017 -Ciepła woda w kranie już nie wystarczy. Polacy oczekują zmian i te zmiany są przez nas wdrażane ? mówił w Telewizji Republika rzecznik rządu PiS

Zdjęcie do komentarza użytkownika: dziwny ten świat

Tylko że ja emerytury mam 1700.Jak żyć.To nie tylko Moniek dotyczy .Opał drogi to i w domach będzie zimno

To takie dziwne? A co mają zrobić przy takich cenach opału? Dlaczego tytuł sugeruje złą wolę spółdzielni ? Zgodnie z prawdą powinno być napisane, że ze względu na astronomiczne podwyżki opału spółdzielnie są zmuszone do podniesienia kosztów.

To jest nienormalne ludzie ciężko pracują i nie da w stanie utrzymać mieszkań i godnie żyć Jak żyć ?!

Jak tyle podniosą stawki to karze odloczyc ciepłą wodę i kaloryfery kupię piecyk na prąd i trudno jakoś zimę przetrwam .tylko czy ciepłownia przetrwa bo może wiele ludzi też to zrobi .

Ciekawe, o ile procent podniesie grajewska ciepłownia?

I właśnie o to chodzi aby ludzi zastraszyć, wpędzić w długi i krótko trzymać na smyczy.

Wszystkich wykończą. Doprowadzą kraj do bankructwa.

Masakra.Czy ludzie którzy robią te podwyżki myślą o innych.Szok .Zabrać połowę pensji tym co pracują w spółdzielni i dla pana prezesa dać najniższą krajową to zobaczymy czy będzie miał z czego opłacić czynsz.Zgodzilabym się na podwyżkę żeby pensja każdego Polaka była na tyle wysoka żeby mógł opłacić i wyzyc

Tylko pany i margrabiowie mogą mieszkać w ciepłych mieszkankach i brać kąpiele w bąbelkach, poddanym wystarczy koza opalana patykami, deszczówka i kałuża.

Czy jak zwik podnosi opłaty za wodę to ktoś pyta czy my mieszkańcy się zgadzamy na to? Czy jak miasto podnosi opłaty za odpady to ktoś pyta czy się zgadzamy? Tak samo jest z pecem. Nikt o nic nie pyta nikogo tylko podnoszą. A jak rośnie cena chleba w sklepie to ktoś nas pyta o zgodę?

Jaki ten Tusk i Niemcy złe, podnoszą opłaty za ogrzewanie. Co na to poseł wiceminister patriota Adaś z Grajewa?

Do No popatrzcie: Ty sobie ironizujesz ale Niemcy poprzez swoją politykę uzależnienia energetycznego od Rosji mają sporo za uszami. Przecież od dawna było wiadomo, że Putin ma różne kaprysy.

Zamiast dziwić się rozejrzyjcie. Jak ma być coś tanie skoro wszystko drogie. Mam piec na pellet. W tamtym roku był po 800-900 a w tym już ponad 2000 zł. Dlaczego nikt nie weźmie się za ,,Januszy biznesu" czy to tylko handlujących czy produkujących !!!!

Ula, widać, że mocno uległaś propagandzie pisowskiej. Nie doszukuj się winy w handlujących, czy produkujących, a w rządzących! Właśnie o to chodzi ludziom z rządu, aby Polacy winą za całą drożyznę obarczyli innych, a nie siebie. Zapamiętaj raz na całe życie, że za drożyznę wszystkiego odpowiada nasz obecny rząd!!! Nie oglądaj TVP . Zacznij myśleć.

Miska ryżu, w końcu spełnienie obietnicy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.