niedziela, 16 stycznia 2022

Sport

Chodzę, biegam więc jestem

7 września 2008 roku (niedziela) odbędzie się w Białymstoku społeczna akcja prozdrowotna pod hasłem „Chodzę, biegam więc jestem”. Akcja będzie miała charakter marszu, który o godz. 11.00 wyruszy spod Uniwersytetu Medycznego pod Filharmonię i Operę Podlaską, gdzie zakończy się akcją informacyjną oraz piknikiem, na którym będzie można wykonać bezpłatne badania:
- badania mammograficzne (mammobus)
- pomiar poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi
- pomiar poziomu tlenku węgla w wydychanym
  powietrzu
- pomiar ciśnienia tętniczego krwi
- pomiar poziomu tkanki tłuszczowej
- oddać krew (ambulans Regionalnego Centrum
  Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku)
Podczas pikniku organizatorzy zapewniają wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Głównym organizatorem akcji jest Białostockie Centrum Onkologii w ramach programu propagującego zdrowy tryb życia zawartego w „Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem”.
Współorganizatorami akcji są: Podlaskie Centrum Zdrowia Publicznego, NFZ, Referat Zdrowia Urzędu Miejskiego w Białymstoku, PKP, Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Klub Amazonki w Białymstoku.
Marsz „Chodzę, biegam więc jestem” ma zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problem zdrowia, dbałości o nie, przypominać o badaniach profilaktycznych i propagować zdrowy styl życia według zasad zapisanych w Kodeksie.

wtorek, 11 stycznia 2022

Bieg Tropem Wilczym (6.03)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.