Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12569 wyświetleń

Centrum Skarg KWP

Od jutra (poniedziałek) rusza całodobowa, bezpłatna i anonimowa linia Centrum Skarg Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Stworzona specjalnie dla mieszkańców Podlasia linia będzie jedną z form zgłaszania nam zastrzeżeń dotyczących działania Policji.
Niekiedy zastrzeżenia takie wynikają z braku wiedzy obywateli na temat sposobu działania prawnego i taktycznego policji. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 0800 343 997 będzie można także zgłosić swoje obawy związane z miejscem zamieszkania, jeśli osoba dzwoniąca nie czuje się tam bezpiecznie. Każdy, kto wie, że na przykład w sąsiednim mieszkaniu istnieje przemoc domowa, czy inne patologiczne sytuacje może to anonimowo opowiedzieć osobie dyżurującej przy telefonie. Jeśli ktoś uważa, że w konkretnym miejscu powinien stanąć fotoradar również może zgłosić taką uwagę do Centrum Skarg KWP. Nie jest to jednak telefon alarmowy, pod który należy dzwonić w sprawach nagłych. Numery 997 i 112 są nadal telefonami, pod które należy dzwonić, aby zgłosić na przykład kradzież, czy wypadek drogowy.
Telefon jest czynny całą dobę. W godzinach od 8 do 20 dyżurować będą pracownicy Inspektoratu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, natomiast po 20 telefon będzie odbierał oficer dyżurny KWP.


podisnp. Andrzej Baranowski

Komentarze (3)

będzie można teraz donosić anonimowo, hehehe

a moze jakis numer gdzie mozna skladac skargi na kwp?

jak w tym kraju to juz anonimowosci nie ma hehe :D wladza wszystko wie ktos skad kiedy i dlaczego pozdrawiam :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.