Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 13994 wyświetleń

Centrum Aktywnej Integracji

 
 
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Grajewie od 1 kwietnia br. realizuje projekt pt. „Grajewskie Centrum Aktywnej Integracji”, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W projekcie aktywizacji zawodowej i integracji społecznej bierze udział 65 osób wytypowanych przez MOPS. Do tej pory uczestnicy przeszli kurs z podstaw obsługi komputera, kurs sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej i kurs prawa jazdy kategorii B. Mieli zajęcia grupowe z doradcą zawodowym, pracownikiem socjalnym, prawnikiem i psychologiem. Oprócz zajęć typowo szkoleniowych, uczestnicy mogli skorzystać z dwóch wycieczek edukacyjnych i spotkań integracyjnych.

Po zakończeniu kursów zawodowych osoby objęte działaniami aktywnej integracji otrzymały certyfikaty i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Z opinii uczestników wyrażonej w ankietach wynika, że założone rezultaty projektu są osiągane.

Osoby uczestniczące w projekcie stwierdziły, że:
1. nabyły nowe umiejętności w zakresie poszukiwania pracy,
2. nastąpił wzrost pewności siebie i wiary we własne siły,
3. wzrosło ich poczucia odpowiedzialności za własną rodzinę.

Projekt „ Grajewskie Centrum Aktywnej Integracji” kontynuowany będzie w 2010 r. Obecnie spośród osób korzystających z pomocy społecznej, bezrobotnych będących w wieku aktywności społecznej tworzona jest lista osób do objęcia działaniami z zakresu aktywnej integracji.  - Maciej Bednarko


(fot.e-Grajewo.pl)
 

Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

poniedziałek, 26 września 2022

LXIV sesja Rady Powiatu (30.09)

poniedziałek, 26 września 2022

Ełk: zaginął Youssef Elhouil

Komentarze (10)

Ile czasu trwa taki kurs,i po ile godzin

ale głupota kto zechce przejść kurs to sam sobie jakiegoś poszuka a nie jakieś zmuszanie -bo zabiorą zasiłek....

Jaki kurs bo tych kursów jest kilka.

a czy ktos znalazl prace po tych kursach?

Przy takich kursach na pewno mają pracę prowadzący te kursy. Im one pomagają i to jest ich główny sukces.

Mam 28lat, jestem bezrobotna od trzech lat i niestety nie kwalifikowałam się na żaden kurs. W odpowiedzi usłyszałam, że jeśli nie korzystałam z pomocy mops to nie mogę.

To jest tak,że są pieniądze i trzeba je wydać.Ilu ludzi ma takie przeszkolenie i nie ma pracy.?? Mamy
młodych zdolnych i po studiach bez pracy.Gdzie u jest sens i gdzie logika ???

@Łysy: Jasne, po studiach, z tytułem licencjata głupoty stosowanej, z wybujałymi ambicjami, chcących tylko za biurkiem siedzieć i marudzić jak mało zarabiają mimo "wyższego wykształcenia". Lepiej wyuczyć się jakiegoś zawodu i w nim robić niż siedzieć z tytułem mgr. na bezrobociu.

masz rację Łysy teraz to mamy pokolenie roszczeniowców że im to się należy- każdy chce być magistrem jak piszesz i nic nie robić za biurkiem tylko narzekać. Jest wiele zawodów które są opłacalne ale trzeba trochę popracować fizycznie a to jest duży problem w młodym pokoleniu.

Przybywa magistrów z olecka specjalistów od ....... niczego. W Grajewie jest robota ZAWÓD SZEWC , proszę państa na wymiane "fleków" trzeba czekac 2 miesiące

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.