Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10811 wyświetleń

Centralpark tonie w błocie

Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy-trochę lata – to przysłowie znają dzieci i dorośli. No właśnie, wystarczy trochę deszczu i jeden z najważniejszych węzłów komunikacji pieszej w mieście tonie w błocie. Zdaniem mieszkańców Grajewa - podsypywanie piachem i żwirem nic nie daje.    

"Nie da rady rowerem" 

Ponad 400-metrowy odcinek piaszczystej drogi, która łączy os. Południe z centrum miasta, każdego dnia pokonują setki osób. Ścieżka biegnie przez park przecinając okoliczne stawy. Często to jedyna trasa do szkoły, pracy, kościoła, czy supermarketu. Wraz z nadejściem wiosny, bądź deszczu mieszkańcy grzęzną w błocie.  

Gdy puszcza śnieg i jest cieplej robi się błoto. Nie ma jak ominąć tych kałuż, gdyż pobocza są również zalane. W breji staje nawet rower - mówi Krzysztof Sulewski, mieszkaniec Toczyłowa, który codziennie na rowerze przyjeżdża do Grajewa.

Piachem i żwirem

Przedstawiciele UM, do którego należy droga przyznają, że po silnym deszczu ścieżka jest praktycznie nie do pokonania, dlatego nawierzchnia jest na bieżąco uzupełniana żwirem i utwardzana.  

- Kompleksowa inwestycjia nie jest w najbliższym czasie planowana. Jeżeli są tam kałuże i trzeba je zasypać to my natychmiast to robimy. Sypiemy żwir, który później utwardzamy- informuje Bogdan Wojsławowicz, naczelnik wydz. gosp. komunalnej – To niewiele daje – ripostują zdenerwowani przechodnie. 

20 tys. zł w błoto

W 2000 roku na zlecenie ówczesnego burmistrza miasto zleciło opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej rewitalizacji środowisk wodno-błotnych. W skład dokumentacji wszedł m.in. Centralpark, w którym nakładem 1 mln zł miał powstać Terenowy Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Główna aleja miała być pokryta polbrukiem, a na środku drewnianymi balami. Koncepcja, na którą z publicznych pieniędzy wydano 20 tys. zł do dziś nie została nawet rozpoczęta.  
 
 
- W tym przypadku, z różnych przyczyn, projekt został odłozony na półkę. Moim zdaniem można go zaktualizować – dodał Bogdan Wojsławowicz.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

nie dajmy sie zwariować, poprostu jest to teren bagienny o wysokim poziomie wody gruntowej. jedynym rozwiazaniem jest wykonanie mostu, TYLKO PO CO

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.