Wiele miejscowości w Polsce jest już skanalizowanych, jeszcze w wielu potrzeby są ogromne. Chociaż, również dzięki pomocy zewnętrznej wybudowano setki kilometrów sanitarki, ciągle są miejsca, gdzie mieszkańcy nie korzystają z takich dobrodziejstw. W Grajewie także nie wszyscy mają komfort zrzucania ścieków do sieci sanitarnej. Z posesji znajdujących się m.in. na os. M. Konopnickiej, przy ul. Spokojnej, Legionistów, Perlitza, rtm Konopki, Ułańskiej, czy w obrębie ul. Kościelnej nieczystości wybierają i wywożą wozy asenizacyjne.
Budowa kanalizacji sanitarnej we wskazanych lokalizacjach została wprowadzona do katalogu zadań inwestycyjnych, zaplanowanych do wykonania w 2017 r. Na powyższy cel, w budżecie Miasta zostały zabezpieczone środki w kwocie 700 tys. zł. Istnieje szansa, że ścieki bytowo-gospodarcze mieszkańcy odprowadzą w tym roku.
Podłączenie się do kanalizacji miejskiej to najwygodniejszy sposób usuwania ścieków. Pozbywamy się wielu zmartwień i niedogodności. Skanalizowana posesja to koniec kłopotów z przepełnionym szambem, z czuwaniem nad terminowym zamawianiem usług wywozu czy fetorem towarzyszącym opróżnianiu zbiornika. Realizacja projektu przyczyni się do zapewnienia odpowiedniej jakości życia. To nie do pomyślenia, żeby w mieście w XXI wieku trzeba było mieć szamba! – żalili się mieszkańcy podczas spotkań z burmistrzem w okręgach.
Warto zaznaczyć, że grajewski magistrat pracuje nad dużym projektem dotyczącym budowy sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej z jednoczesną modernizacją miejskiej oczyszczalni ścieków. Nabór wniosków trwa do końca lutego br. Projekt opiewa co najmniej na kilka milionów złotych, przy skutecznej aplikacji dofinansowanie może wynieść 63 procent kosztów kwalifikowanych.
e-Grajewo.pl
środa, 15 stycznia 2025
wtorek, 14 stycznia 2025
budowa sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, deszczowych a przede wszystkim ciepłowniczych to jest priorytetowe zadanie miasta i spółek zależnych od miasta. Normą powinien być teren uzbrojony we wszystkie media zanim zacznie się budowę domu. Mówi się o czystym powietrzu, a w centrum miasta i to w budynkach komunalnych pali się czym popadnie.
A co z Ul.Piłsudskiego powtarzam po raz kolejny główna ulica przelotowa przez Grajewo,XXI wiek a sąsiad sąsiadowi szambem podlewa ogródek,a najlepiej jest w okolicy salonu fryzjerskiego aby deszcz padał to ścieki płyną w dół do torów a i smrodek niemały...
A gdzie łąkowa działkowa i inne stare ulice w grajewie wszystkie wioski mają media ale jacy włodarze takie miasto chyba do szczuczyna czas się wyprowadzić tam się dzieje
Ul. Piłsudskiego to nawet nie jest zwodociągowana a co mowa o kanalizacji? U ans jeszcze średniowiecze, woda ze studni. W pewnej części ulicy to jeszcze rowy przydrożne brak chodników. Tak władze miasta dbają. Ale wszyscy włodarze przy swoich posesjach to i ulice zrobione i chodniki