Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 14339 wyświetleń

Brawo nasi maturzyści !

Matura 2007
95% maturzystów z powiatu grajewskiego, otrzyma świadectwa maturalne – wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Maturzyści dziś poznają wyniki pisanych egzaminów.
Z danych OKE wynika, że najlepiej matura poszła uczniom liceów ogólnokształcących. W tego typach szkół świadectwa w skali województwa podlaskiego otrzyma 97% osób przystępujących do egzaminu. Słabiej poszły egzaminu uczniom liceów profilowanych i techników. Tu na świadectwa maturalne może liczyć 84% z nich. Najgorsze wyniki zanotowano natomiast w szkołach uzupełniających. W takich liceach maturę zdało 69% przystępujących do niej uczniów, a w technikach uzupełniających tylko 56%.

Najsłabiej matura wypadła z geografii. Okazuje się, że średni wynik na maturze z tego przedmiotu wynosił 39% wśród zdających część podstawową i 58% wśród tych zdających egzamin rozszerzony. Tylko nieco lepiej wypała matura z wiedzy o społeczeństwie i historii. W przypadku WOS maturzyści osiągali wyniki odpowiednio 47% i 55%, a z historii 55% i 52%.

Ogólnie okazuje się, że maturzyści którzy pisali część rozszerzoną egzaminu uzyskiwali lepsze wyniki niż ci piszący część podstawową. Z języka polskiego na poziomie rozszerzonym średnio maturzyści uzyskiwali 77 % punktów, a na podstawowym – 52 %. Podobna tendencja utrzymuje się w wynikach również w przypadku wyników np. z języka angielskiego, matematyki i biologii. Wyjątkiem od tej zasady jest tylko historia. Źródło: www.4lomza.pl

Komentarze (5)

eee super :) jesteśmy najlepsi :D :D :D

GRATULUJĘ maturzystom tak trzymać GRAJEWIACY. A tak wszyscy psioczą na grajewskie szkoły. Podziękujcie, że Was tak cisną przynajmniej uczycie się i są efekty. BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Dobra, dobra, tylko ile kosztowały korepetycje

ok. 30% tego co w sąsiednich miastach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.