Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5725 wyświetleń

Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza 9 grudnia br. (sobota) podczas 62. Wszechnicy Biebrzańskiej na pokaz filmu „Bagna są dobre!” i spotkanie z reżyserami.

„Bagna są dobre!” – film w reżyserii Tomasza i Michała Ogrodowczyków z Leśnego Studia Filmowego ORWLP w Bedoniu opowiada o projekcie przywracania wody na Polderze Północnym w Parku Narodowym "Ujście Warty". Kiedyś rozciągały się tam jedne z najbardziej niedostępnych i dzikich bagien Europy, jednak teren ten zmeliorowano ponad 3 wieki temu. Obecnie, w ramach projektu „Bagna są dobre!” blisko 5 tys. hektarów łąk przywracanych jest środowisku i ludziom. A to niezwykle ważne, bo bagna, tak cenne przyrodniczo i obfitujące w rzadkie gatunki roślin i zwierząt, zatrzymujące wodę, stabilizujące klimat, giną na naszych oczach. Nagrodzony film realizowany był przez niemal 5 lat, a powstał na zlecenie Stowarzyszenia "Ptaki Polskie".

Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu edukacyjnego  XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego oraz Grand Prix Ecology w konkursie filmów polskich na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT.

62. Wszechnica Biebrzańska współfinansowana jest i realizowana w ramach Projektu Programu Interreg Litwa-Polska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego „Dziedzictwo przyrody motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy”.

BAGNA SĄ DOBRE!

Reżyseria: Tomasz Ogrodowczyk, Michał Ogrodowczyk

Zdjęcia: Michał Ogrodowczyk, Tomasz Ogrodowczyk, Sławomir Skupiński

Dźwięk: Tomasz Ogrodowczyk

Produkcja: Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu

Czas: 47:45 minut

 

 62. Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2017 r.

Komentarze (1)

a gdzie ten film mozna obejrzeć? miejsce? godzina?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.