czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

Biblioteka SP 1 ma swój EX LIBRIS

Biblioteka SP nr 1 ma swój EX LIBRIS

Oznaczanie książek własnym imieniem i nazwiskiem czy inicjałami to  z jednej strony oznaka przywiązania do tradycji, zaś z drugiej symbol poszanowania książek i dbałość o zgromadzone woluminy. Poza tym stanowi to formę zabezpieczenia przed zgubieniem książki, a osobie pożyczającej daną pozycję jest rodzajem motywacji do zwrócenia jej właścicielowi.

Stronę tytułową książki można oznaczać przy pomocy ozdobnego stempla, zwanego ex librisem. 

Istnienie takiego znaku graficznego w naszej bibliotece funkcjonowało już w momencie działalności Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Grajewie. Wtedy księgozbiór gimnazjum oznaczono  ex librisem, wyłonionym w drodze konkursu wśród młodzieży szkolnej.

 

W tym roku panie pracujące w bibliotece wraz z nauczycielką informatyki postanowiły ożywić tradycję znakowania w ten sposób książek.

5 grudnia 2022r. rozstrzygnięto konkurs, podczas którego wyłoniono najlepszy projekt, który od tej pory będzie widniał na wszystkich książkach naszej biblioteki. Autorką ex librisu została uczennica z klasy 8a - Julia Włodkowska.

 

 Gratulujemy ciekawego pomysłu i zdolności graficznych. 

 

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.