sobota, 26 listopada 2022

Warto przeczytać

  • 2 komentarzy
  • 688 wyświetleń

Białystok - miasto dobre do życia

Stolica Podlasia jest coraz częściej doceniana w rankingach. W 2020 roku uznano ją za najlepsze miasto do życia w Europie. Skąd to wyróżnienie?


Dlaczego warto zapuścić tu korzenie? Sprawdź!


W raporcie „Jakość życia w miastach europejskich, 2020” opublikowanym przez Komisję Europejską Białystok został uznany najlepszym miastem do życia na Starym Kontynencie. Stolica województwa podlaskiego zajęła 1. miejsce w kategorii „wzrost jakościowy”, deklasując tym samym m.in. Warszawę, Kraków czy Gdańsk. Z raportu wynika także, że aż 95% mieszkańców jest zadowolonych z życia w tym mieście.


Prężny rozwój 


Stolica Podlasia przez ostatnie dekady bardzo się zmieniła. Jak mówi Anna Kowalska, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej UM w Białymstoku - Ostatnie kilkanaście lat to dla Białegostoku czas bezprecedensowego rozwoju i  rewolucji inwestycyjnej. Oblicze Białegostoku odmieniło kilkadziesiąt inwestycji o wartości ponad 6 mld złotych. Ich realizacja była możliwa dzięki ogromnemu wsparciu z Unii Europejskiej, które wyniosło ponad 3 miliardy złotych. 100 firm działających w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zatrudnia ponad 1,5 tysiąca osób. Stworzyliśmy nowoczesną infrastrukturę (m.in. Park Naukowo-Technologiczny, Stadion Miejski), nie zapominając o zieleni.

Na terenie miasta znajduje się aż 9 parków. Co więcej, w ostatnich latach zaczęły również powstawać parki kieszonkowe, a także liczne łąki kwietne.

 Mieszkać w takim otoczeniu to prawdziwa przyjemność, a także korzyść dla naszego zdrowia. Jak wskazują naukowcy na łamach „Frontiers in Psychology” –  już 20 minut na łonie przyrody obniża hormon stresu. Nic więc dziwnego, że osoby, które szukają mieszkania Białystok często decydują się na lokalizację w otoczeniu natury. 


Kompaktowe miasto


Ogromną zaletą mieszkania w Białymstoku jest szybki dojazd do każdej części miasta. Dobrze poczują się tutaj także miłośnicy jednośladów. W Białymstoku jest już prawie 160 km dróg rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych, a w planach są kolejne.

W tym mieście znajdziemy wszystko, co potrzebne do życia.  Z jednej strony zieleń i ciszę, a z drugiej wiele miejsc do aktywnego spędzania czasu. W stolicy Podlasia nie sposób się nudzić. Jak mówi Anna Kowalska - Mamy wszędzie blisko i mamy gdzie spędzać wolny czas. W Białymstoku znajduje się ponad 200 placów zabaw, siłowni pod chmurką czy boisk, z których korzystają całe rodziny. Nie brakuje także wydarzeń kulturalnych na zrewitalizowanym Rynku Kościuszki. Koncerty, mistrzostwa sportowe, jarmarki świąteczne i wiele innych wydarzeń sprawiają, że Rynek Kościuszki to prawdziwe serce Białegostoku


Rynek mieszkaniowy w Białymstoku 


Białystok to dobre miejsce do zakupu pierwszego, wymarzonego mieszkania. Przede wszystkim zachęcają do tego ceny. Aktualnie za mkw. lokalu zapłacimy tu średnio 7 581 zł. Taniej jest tylko w Kielcach i Opolu. W stolicy Podlasia największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe. Popularne są inwestycje zlokalizowane wśród zieleni.

Potwierdzają to wyniki Rankingu Inwestycji portalu RynekPierwotny.pl. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął projekt Panorama Białystok. Nieopodal inwestycji zlokalizowany jest 3 ha Park im. J. Dziekońskiej. Zwycięska inwestycja mieści się niemal w samym sercu miasta, ok. 2 km od centrum.

Drugie miejsce przypadło projektowi Duo Apartamenty, umiejscowionemu w pobliżu lasu. Na uwagę zasługuje także bryła budynku. Prosta forma i dwuspadowe dachy to elementy charakterystyczne dla tej inwestycji. Z kolei brązową medalistką zestawienia została Villa Antoniuk. Niewielka zabudowa rodzinna, a także bliskość terenów zielonych to bezapelacyjne atuty tego projektu. Warto także nadmienić, że w inwestycji znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych. Takie udogodnienie z pewnością przypadnie do gustu osobom, które troszczą się o środowisko.

Białystok to miasto warte uwagi. Idealne miejsce do życia zarówno dla studentów, rodzin z dziećmi, jak i seniorów. Jego ogromną zaletą są także stosunkowo niskie ceny nieruchomości, w porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi. Chętnych na zakup wymarzonego „M” w tym regionie nie brakuje.

 

piątek, 25 listopada 2022

Idealne perfumy dla każdego mężczyzny

środa, 23 listopada 2022

Regeneracja turbosprężarek

Komentarze (2)

Opuśćmy tę gluchą prowincję i przeprowadźmy się do Białegostoku! Podróżowanie komunikacją miejską to moje marzenie! A tak w ogóle czy Białystok jest stolicą Podlasia czy wojewodztwa podlaskiego? Te określenia, choć podobne, nie są równoznaczne

Jak tak dobrze to Wawa będzie tutaj kupować a nie białe k.....y.Reklama a Via Baltica omineła

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.