czwartek, 2 lutego 2023

Warto przeczytać

Basen w ogrodzie – frajda dla dzieci!

Czy można zapewnić dzieciom lepszą rozrywkę w gorące dni niż wspólna zabawa nad wodą? Basen ogrodowy to gwarancja świetnej zabawy dla dzieci w każdym wieku – dowiedz się, jak wybrać odpowiedni sprzęt dla swoich dzieci.

Baseny ogrodowe stały się w Polsce bardzo popularne. Nikogo nie dziwi fakt, że ktoś posiada basen koło domu, bo w dzisiejszych czasach baseny ogrodowe dostępne są w rozsądnych cenach. W zależności od wielkości i możliwości naszego ogrodu, polecamy wybrać basen rozporowy lub stelażowy.

Dlaczego polecamy właśnie takie rodzaje basenów? Są to modele, które charakteryzują się dużą trwałością. Baseny nadają się także dla dorosłych, którzy swobodnie mogą w nich pływać. Różnica między modelami dotyczy jakości materiałów. Baseny stelażowe są wykonane z PCV, są trwałe i z pewnością posłużą przez kilka lat. Opierają się na konstrukcji metalowej, która może być okrągła lub kwadratowa. Są to baseny sporych rozmiarów, które pomieszczą kilka lub nawet kilkanaście osób dorosłych. Baseny rozporowe dostępne są w mniejszych wymiarach, ale można kupić także ogromne modele. Modele basenów rozporowych dostępne są wyłącznie w kształcie okrągłym, a wykonanie z poliestru również zapewnie wysoką trwałość, choć mniejszą niż w przypadku basenów stelażowych.

Kolejny rodzaj to baseny dmuchane. To modele, które z pewnością spodobają się małym dzieciom. Rodzice cenią baseny dmuchane za niewielkie rozmiary, niską cenę i fantazyjne kształty, które przyciągają uwagę malucha i sprawiają, że dziecko uwielbia spędzać czas w basenie. Dodatkowo są bezpieczne, bo niewielkie parametry eliminują ryzyko utonięcia do minimum. Baseny dmuchane charakteryzują się niestety niską trwałością i zwykle jest to zakup na jeden sezon. Warto wybierać modele sprawdzonych producentów, np. takich jak Intex. Produkty Intex charakteryzują się nie tylko renomą, ale przede wszystkim wyróżniają wysoką jakością, co potwierdzają klienci na forach internetowych.

W ofercie znajdują się baseny dmuchane w przeróżnych kształtach i bajecznych kolorach: różowe dla księżniczek, z samochodami dla fanów motoryzacji czy z daszkiem w kształcie grzyba lub palmy. Baseny dmuchane z daszkiem są świetne dla najmłodszych dzieci, gdyż osłaniają pociechę przed słońcem w gorące dni. Niewątpliwą zaletą basenów dmuchanych jest mobilność i łatwość montażu. Gadżet wystarczy tylko nadmuchać w kilka minut, a już jest gotowa do zabawy. Poza tym basen można zabrać nad wodę, aby maluch bezpiecznie bawił się pod okiem rodziców, a nie brodził w głębokiej wodzie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.