poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10786 wyświetleń

Bądź Moją Walentynką!

14 luty - Dzień Świętego Walentego.
Mało kto w Polsce jeszcze kilka lat temu wiedział, że w sprawach miłosnych mamy patrona. Inaczej jest obecnie. Fala walentynkowego szaleństwa potężnieje z roku na rok w postaci wzajemnego obsypywania się kwiatami, prezentami, milionami listów, pocztówek, megabajty miłosnych wyznań.

Św. Walenty był biskupem we włoskim mieście Terni. Miał wrażliwe i czułe serce, otwarte na ludzi i Boga.
U schyłku swojego długiego życia udał się do Rzymu, gdzie został zaproszony przez filozofa Kratona, który był poganinem, ale słyszał o cudownej uzdrawiającej mocy biskupa postanowił u niego szukać ratunku dla swojego jedynego ciężko chorego syna. Biskup przyjął zaproszenie mając nadzieję, że zdoła pozyskać dusze dla chwaly Bożej.

Po całym dniu modlitw przy młodym chłopcu w zamkniętej komnacie, późnym wieczorem w otwartych drzwiach, wobec oczekiwania wszystkich domowników, stanął zmęczony św. Walenty, a za nim, niepewnie jeszcze stawiając zdrowe nogi chłopiec.

Kraton tego samego wieczoru zapowiedział wszystkim zamieszkującym pod jego dachem, żeby przygotowali się do przyjęcia nowej wiary. Wkrótce ochrzczono wszystkich. Wiadomość o nawróceniu zybko dotarła do senatu. Św. Walentego uznano za osobę bardzo niebezpieczną dla interesów państwa więc wtrącono go do wiezienia i po strasznych torturach został ścięty.

Podobnie jak w krajach chrześcijańskiej Europy, Święty Walenty w Polsce był opiekunem chorych, przede wszystkich na padaczkę. Początkowo dzień zakochanych obchodzony był tylko w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Kanadzie i Anglii, jednak szybko rozprzestrzeniał się na kraje Europy Zachodniej. W ciągu długiego okresu czasu, jego istnienia święto stało się nie tylko tradycją.


Złóż życzenia walentynkowe...

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (5)

Mało kto wiedział kilka lat temu? ahahahahahaha ja za czasow przedszkola pamietam walentynki kolejna nieslownosc smiecie hahahahhah

dla wszystkich pięnkych chłopaków :*;*;*;**;*;*;*;*;*;*;*

chyba masz niewiele lat skoro pamiętasz z przedszkola; nie słyszysz w telewizji, że teraz przyszła fala na walentynki, nie było nic oprócz "dnia kobiet" jeszcze niedawno; nie przejmujcie się -smarkacz jakiś :)
pozdro - na pewno nie ma swojej walentynki!

takie wiadomosci umieszczaj u siebie na lodowce dzieciaczku

Dziewczyny to tylko szukają królewiczów z bajki z pełnym portwelem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.