Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 14523 wyświetleń

Awans Mlekpolu na liście 500

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z siedzibą główną w Grajewie, znalazła się najwyżej spośród podmiotów przetwarzających mleko na liście 500 tygodnika Polityka. To już  siedemnasty ranking  największych polskich firm z sektora przemysłu, handlu i usług przygotowany przez Politykę.

MLEKPOL uplasował się w tegorocznej pięćsetce Polityki na 98 pozycji (awans o 17 w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem) z przychodem ze sprzedaży w  2009 roku w wysokości 2 127 947 000 zł.

- Ponad 2 mld zł przychodu ze sprzedaży świadczy o potencjale naszej spółdzielni i dynamicznym rozwoju – mówi Edmund Borawski, prezes SM MLEKPOL - ale przede wszystkim świadczy o wielkim zaufaniu klientów do naszych wyrobów i o wysokiej jakości naszych produktów. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, kiedy rynek nasycony jest produktami mleczarskimi, zarówno krajowymi jak i zagranicznymi i panuje bardzo duża konkurencja – dodaje prezes MLEKOLu.

SM MLEKPOL to największa i najnowocześniejsza polska spółdzielnia mleczarska. Znajduje się też w gronie dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Znana jest głównie dzięki markom Łaciate, Milko i Mazurski Smak. MLEKPOL posiada około 40% udział w rynku mleka UHT, jest wiodącym w  kraju producentem sera, masła, jogurtów i twarogów oraz największym w kraju dostawcą mleka do szkół w programie „Szklanka Mleka”. W skład Mlekpolu wchodzi 12 zakładów – macierzysty w Grajewie, Kurpianka w Kolnie oraz zakłady w Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.
PR First Communications

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

S61 Guty-Szczuczyn zderzenie 2 tirów

Komentarze (9)

żeby tak jeszcze (z okazji tego awansu na liście 500) więcej za mleczko rolnikom płacili ;) było by extra ;p

cena jak cena ale żeby nie "zmieniali" parametrów mleka skupywanego od rolników (bakterie i somatyczne )

Gratulacje dla Prezesa i wszystkich pracowników MLEKPOLU. Jak widać spółdzielnia rozwija się, zakładów jest coraz więcej i są coraz bardziej nowoczesne. Daje pracę, płaci podatki i podnosi jakość produktów. Powinno to dać efekty w następnych latach.

Proszę o interwencję zarzadu firmy w sprawie ciagłych problemów z kierowcami odbierajacymi od nas- rolników mleko. Jak długo trzeba jeszcze im będzie płacic tylko za to aby do zakładu dotarło to co powinno i tyle ile powinno a Oni za naszą cięzka prace beda nowe domy budować. pytam jak długo?

To że jesteśmy tak wysokom zawdzięczamy pracy Pawła z działu handlu....

proszę aby pan prezes zakładu zainterweniował w laboratorium oraz w dziale skupu w sprawie podmieniania i prób mleka pobranych od dostawców i zawyżania bakteri i komórek somatycznych.

Nietylko kierowcy wozacy mleko sie budują a ci co w biurze siedza to co, albo na produkcji ich jest stac na wybudowanie domu. ... dostawco 1 i 2 jak ci tak zle to rzuc ta robote i zatrudnij sie jako kierowca wozacy mleko i pobudujesz dom i bedzie sz miał mnustwo kasy jak KIEROWCY POWODZENIA

dostawcy macie jakąś obsesję że ciągle was ktoś oszukuje? Powinniście udać się do specjalisty

Skoro wszyscy wiemy o jakiego Pawła chodzi życzymy mu szybkiego porotu do zdrowia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.