Kultura i rozrywka

  • 13 komentarzy
  • 12072 wyświetleń

Apel Agaty i Małgosi!


Agata Ambroziak i Małgosia Jabłońska - dwie niepełnosprawne Polki marzą o odkryciu Kanady, chcą zobaczyć, jak żyje się ludziom niepełnosprawnym w tym kraju.

Agata z porażeniem mózgowym, na wózku inwalidzkim i Małgorzata z zespołem Downa. Pokonują trasy po Polsce, od Gór Świętokrzyskich przez Sudety po Karpaty. Ich marzenia wykraczają poza ściany gabinetów rehabilitacyjnych. Pełne wiary w ludzi, ciekawe świata. Chcą pokazać, że mimo niepełnosprawności warto żyć pełną parą.


Czym dla osoby, która nigdy nie stanęła na własnych nogach, jest widok z lodowca Athabasca, wodospadu Takakkaw czy alaskańskich panoram Starokowbojska?

Dziewczęta chcą zobaczyć cuda, jakie oferuje podróżnikom:
Vancouver - Cache Creek - Kamloops - Grey Wells Prov.Park - Tete Jaune Cache - Jasper - Maligne Lake - Lake Louise - Lake Moraine - Yoho National Park - Banff - Canmore -Kananaskis Village - Longview - Lundbreck - Pincher Creek - Waterton National Park - Sparwood - Cranbrook - Creston - Castlegar - Osoyos – Vancouver. Na trasie: Wrota Piekieł na rzece Fraser, 10 wodospadów Grey Wells Provincial Park, Park Narodowy Jasper, Banff, Yoho. Zwiedzą byłą wioskę olimpijską (Kraina Cananaskis – Olimpiada Calgary 1988), miejsce ostatniej Zimowej Olimpiady – Whistler. Pokonają trasę przez niebotyczne góry. Marzą o spotkaniu z delfinami, więc na zakończenie odwiedzą dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych – jak wszystkie obiekty w Kanadzie – Vancouver Aquarium.

Chcą odkryć największy cud - traktowanie niepełnosprawnych JAK LUDZI. Z czym u nas są jeszcze niestety trudności...


Oto apel Agaty i Małgosi:

Prosimy o wsparcie naszej wyprawy. Wsparcie polega na oddaniu głosu i udostępnieniu apelu o glosowanie!

Memoriał im. Piotra Morawskiego "Miej odwagę" daje nam szansę na spełnienie naszych marzeń o wyprawie do kraju, gdzie niepełnosprawni korzystają z takich samych praw jak wszyscy.


http://miejodwage.pl/glosuj.php?%21=ziemia&id=122

 - wystarczy kliknąć na ten link, potem odebrać pocztę i kliknąć na link potwierdzający prawdziwość adresu.
Przekażcie Państwo prośbę i informację o wyprawie swoim znajomym! Miejcie odwagę oddać głos na dwie niepełnosprawne Polki, a Ich marzenie stanie się konkretem!
Komentarze (13)

Aktualna liczba oddanych głosów: 1387. Prosimy o więcej. Głosowanie trwa do końca lutego. Na 117 wypraw dziewczyny są na II miejscu.

Ależ ja bym chciał, żeby ktoś mi też zafundował taką wyprawę.

zaglosowane ! Powodzenia !

Dziewczyny mają 1408 głosów. nadal na drugim miejscu. Dziękuję w imieniu Agaty i Małgosi.

Dziękujemy! "Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim. "

Aktualna liczba oddanych głosów: 1432. Do końca głosowania zostało 10 dni. Walczymy o I miejsce. Dziękujemy osobom wspierającym i prosimy o więcej. Dziewczyny trzymam kciuki. Dobro powraca.

chyba lekka przeseda ci niepelnosprawni chyba za mocno wykorzystuja dobroc ludzi zeby im jeszcze fundowac wycieczki ;/

do wszystkich malkontentów typu grwo: Zastanówcie się, czy naprawdę chcielibyście być na miejscu tych dziewcząt? Nie odmawiajcie prawa do marzeń tym, z którymi los i tak już obszedł się okrutnie!
do Agaty i Małgosi: Brawo dziewczyny, nie poddawajcie się i nie przejmujcie złośliwymi komentarzami, w myśl ludowej mądrości, która głosi, że "psy szczekają, a karawana idzie dalej. Trzymam kciuki za spełnienie waszych marzeń. Pozdrawiam. Anna

grwo żal mi Ciebie, jak czytam twój komentarz. Zadaję sobie pytanie-skąd ta zawiść.

Aktualna liczba oddanych głosów: 1533. Utrzymujemy nadal I miejsce. Prosimy o dalsze głosy. Tylko do 28 lutego. Zostało 9 dni do końca głosowania.
Tylko jeden głos: http://www.miejodwage.pl/glosuj.php?%21=ziemia&id=122

a pokażmy temu , że można - przecież to nie ty dajesz, tylko organizacja;
zresztą ty "grwo" żebyś miał się dorzucić, chyba byś padł!
te dziewczyny nie proszą o pieniądze nas! proszą tylko o głos!
jest organizacja, która takie coś robi, to czemu nie,ktoś przeznacza środki, może z nadwyżki może przeznaczone na reklamę, może zwyczajnie chce pomóc; ktoś poświęca czas, organizuje taki konkurs, potraktujmy to jak cywilizowani ludzie, dajmy ten głos i nie komentujmy bez sensu, bo to już jest, nie weźmiemy w tym udziału to i tak się odbędzie; weźmiemy udział, plus dla nas że się przyczyniliśmy do czyjejś radości i tyle, i to tylko dwoma czy 3 kliknięciami, nawet złotówki nie musisz grwo dokładać!

Aktualna liczba oddanych głosów: 1740. Jesteście kochani, głosujemy tylko do 28 lutego. Dziękujemy za wsparcie i oddane głosy.
Tylko jeden głos: zostało 5 dni http://www.miejodwage.pl/glosuj.php?%21=ziemia&id=122

Za rok zagłosujemy na Twoją wyprawę, Qba - spoko. Każdy może swoją wyprawę zgłosić co roku.
Wyprawę, która wygra (a są i takie po pół miliona, wyprawa Agaty i Małgosi jest ponad 10 razy tańsza!) finansuje Fundacja MIEJ ODWAGĘ, prowadzona przez Olgę Morawską. Pieniądze na pewno nie pochodzą z Twoich podatków, grwo, a tym bardziej z Twoich darowizn.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.