poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

AIESEC w LO

Po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie miało przyjemność gościć studentów z różnych stron świata w ramach programu AIESEC "Enter Your Future”.

Tym razem przyjechały do nas Karine Ghazaryan z Armenii i Xia Binfang z Chin. Podczas ich tygodniowego pobytu w naszym mieście uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach anglojęzycznych prowadzonych przez dziewczęta. Każda z nich przybliżyła nam informacje dotyczące swojego kraju (z zakresu historii, kultury, geografii czy obyczajów). Karine opowiedziała o stolicy swojego kraju - Erywaniu, górze Ararat, czy najstarszych znaleziskach archeologicznych. Dzięki Xia mieliśmy możliwość wysłuchania na żywo fragmentu arii z tradycyjnej opery chińskiej oraz obejrzenia między innymi misternie wykonanych ozdób papierowych oraz wachlarza. Wszystko po to, byśmy poszerzyli wiedzę na temat innych krajów, stali się bardziej otwartymi i tolerancyjnymi ludźmi, poczuli się częścią "globalnej wioski”, przełamali własną nieśmiałość i uświadomili sobie, że język angielski to nasza przyszłość w komunikowaniu się.

Na pożegnanie naszych gości uczniowie szkoły przygotowali Dzień Kultury Polskiej. W specjalnie na tę okazję przygotowanym przedstawieniu zostały zaprezentowane angielskie wersje wierszy polskich noblistów (Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej) oraz papieża Jana Pawła II w interpretacji Anety Cogiel, Karoliny Chrzanowskiej i Adriana Ciurzyckiego. Nie zabrakło również muzycznych akcentów – usłyszeliśmy utwory Czesława Niemena oraz Piotra Rubika w wykonaniu naszych wokalistów: Eli Nagel, Magdy Ciszyńskiej i Tomka Perkowskiego, a także polonez M.K. Ogińskiego "Pożegnanie ojczyzny” w wykonaniu Jarka Szycika.

Dzięki uprzejmości Domu Kultury, nasi goście i zebrani na sali uczniowie, dyrekcja oraz nauczyciele obejrzeli znakomity i barwny występ zespołu Grajewianie, który zaprezentował regionalne tańce: “W rzeszowskiej karczmie”, “Lubelskie figle” i “Jarmark na Podlasiu”. Po występach artystycznych dzięki zdolnościom kulinarnym naszych uczniów goście oraz cała społeczność szkolna mogła skosztować pysznych potraw regionalnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wizyty studentów i nowe doświadczenia związane z poznawaniem innych kultur.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu wizyty naszych gości, a w szczególności sponsorom - p Arturowi Fidurze, właścicielowi firmy Oknex oraz firmie Almix. Gorące podziękowania składamy p. Mariuszowi Żwierko, opiekunowi ZPiT „Grajewianie”, absolwentowi naszej szkoły.

Zespół nauczycieli języków obcych


poniedziałek, 15 kwietnia 2024

"W starym kinie" Grajewskie Centrum Kultury

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Morsy w wiosennych warunkach zakończyły sezon

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.