niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7988 wyświetleń

Wóz "Siepomaga" w Grajewie

Wóz

22 czerwca 2020 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymała fabrycznie nowy lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Toyota Hilux.

Pozyskanie samochodu jest efektem porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie a Prezesem Zarządu Fundacji Siepomaga.

Przekazanie pojazdu odbyło się w formie darowizny rzeczowej, a środki finansowe na jego zakup pochodziły ze zbiórki pod hasłem „Biebrza w ogniu” przeprowadzonej w dniach 22-29 kwietnia 2020 roku. To właśnie w tych dniach grajewscy strażacy walczyli z pożarem trzcinowisk, bagiennych łąk i lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym, który był największym pożarem w Polsce od 1992 roku.

Nowy samochód wzmocni potencjał ratowniczy naszej jednostki i będzie wykorzystywany do działań ratowniczo-gaśniczych w trudno dostępnym terenie, m.in. w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dzięki jego walorom taktyczno-technicznym możliwy będzie transport ratowników i sprzętu pożarniczego w miejsca, do których dojazd samochodów gaśniczych jest praktycznie niemożliwy.

Fundacji Siepomaga strażacy serdecznie dziękują!

 

oprac. foto - st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

Komentarze (1)

Te podziękowania powinny trafić do wszystkich darczyńców, a nie tylko do fundacji.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.