Warmia - Mazur Ełk 1:0

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczynającą się już w następny weekend rundą wiosenną rozgrywek IV ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali MAZURA Ełk 1:0. Ełczanie zajmują po rundzie jesiennej ósme miejsce w warmińsko – mazurskiej IV lidze a grajewianie czwarte w podlaskiej.Trener Andrzej Olszewski w generalnym sprawdzianie przed pierwszym meczem ligowym w Bielsku Podlaskim (15 marca o 14:00) nie mógł skorzystać z Kamila Randzio, Wojciecha Koszczuka, Filipa Chmielewskiego i Tomasza Dzierzgowskiego.

O samym meczu właściwie można byłoby napisać dwa słowa – odbył się. Gra nie kleiła się obu zespołom a ciekawe akcje można byłoby policzyć na palcach jednej ręki pijanego drwala… W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali goście, ale nie stworzyli sobie dogodnych okazji do zdobycia gola. WARMIA praktycznie tylko na początku meczu po niecelnym strzale Popławskiego zagroziła bramce MAZURA. W drugiej połowie grajewianie przeważali dopiero po tym, gdy trener Przemysław Kołłątaj dokonał kilku zmian w składzie swojego zespołu. Jedynego (jak się okazało zwycięskiego) gola zdobył 16-letni Kacper Śleszyński po świetnym podaniu Arkadiusza Bogdaniuka. W końcówce meczu MAZUR był bliski wyrównania, ale piłkę z naszej bramki wybił Maciej Krupa.

Trudno powiedzieć w jakiej formie jest nasz zespół przed meczem z TUREM. W dwóch pierwszych meczach kontrolnych z ŁKS 1926 Łomża i SPARTĄ Augustów WARMIA imponowała grą i skutecznością. Później było już gorzej, ale forma ma przyjść na pierwszy mecz ligowy i warto wierzyć, że tak będzie!