Ostatnie cięcia pielęgnacyjne

aktualizacja: 2021-02-24 16:43:06     nr wiadomości: 44954     przeczytano: 3400     Ilość komentarzy komentarze: 6

W Parku Solidarności zakończyły się prace pielęgnacyjnych w koronach drzew. Wykonano cięcia pielęgnacyjne, korygujące i prześwietlające korony drzew. Usunięto pędy, gałęzie i martwe konary, w celu poprawy bezpieczeństwa spacerowiczów oraz lepszego wykorzystania przez drzewa światła.

Obowiązek dbałości o przyrodę a tym samym właściwa pielęgnacja spoczywa nie tylko na organach administracji publicznej, lecz także na osobach prawnych, jednostkach organizacyjnych a także osobach fizycznych - posiadaczach nieruchomości, na których drzewa rosną. Prace w obrębie korony drzewa nie mogą prowadzić do usunięcia gałęzi w wymiarze przekraczającym 30% korony. Wyjątki to usuwanie gałęzi obumarłych lub nadłamanych, utrzymywanie uformowanego kształtu korony drzewa czy wykonywanie specjalistycznego zabiegu przywróceniu statyki drzewa (stabilności).

W terminie od 1 marca do 15 października zakazane jest usuwanie gniazd ptasich z obiektów budowlanych i terenów zielonych. Nieprzestrzeganie bądź naruszenie któregokolwiek z zakazów lub ograniczeń obowiązujących w stosunku do ptaków objętych ochroną gatunkową, w tym niszczenie ich gniazd w okresie lęgowym, skutkuje karą grzywny lub aresztu. 

 

PARK SOLIDARNOŚCI w Grajewie mieszkańcy miasta znają jak własną kieszeń, a to wszystko dzięki bardzo szczegółowej i na bieżąco przekazywanej informacji. Dziękujemy bardzo.
Napisał: Spacerowicz dodano: 2021-02-24 17:35:47

Sprawdzić deptak w parku bo dziś idąc zauważyłam dość duże szpary i ruszające się płytki zawczasu lepiej zareagować i naprawić
Napisał: Monia dodano: 2021-02-24 23:25:21

Usunięto martwe gałęzie? Cięcia pielęgnacyjne? Śmiechu warte! Odcina się jak najwięcej dolnych gałęzi. Jeśli są grube (jak w przypadku klonu jesionolistnego, niedaleko biblioteki), drzewo nie da rady zagoić rany. Choroba i uschnięcie jest wtedy kwestią czasu. A tak, po deptaku jeżdżą traktory, dewastacja chodnika również jest nieunikniona.
Napisał: malkontent dodano: 2021-02-25 08:11:52

W parku przy ul. Wojska Polskiego wycięto drzewa , pozostawiono niesamowity bałagan i połamane krzewy przy wjeździe na chodnik. Może czas zacząć po sobie sprzątać.
Napisał: *** dodano: 2021-02-25 12:16:04

Wszystko wytną i tylko polbruk zostanie. Masakra. W parku ludzie szukają cienia, ale w tu go nie znajdą. park to drzewa przede wszystkim , a nie ławeczki i kosze na psie kupy.
Napisał: Zosia dodano: 2021-02-25 18:15:37

Tak prawda ławeczki pod drzewami stawiać tez żeby w gorący letni dzień usiąść i odetchnąć a pod drzewami nie na ławek a szkoda
Napisał: Monia dodano: 2021-02-26 11:13:54

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.