niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11173 wyświetleń

Konferencja prasowa

Konferencja prasowa

3 grudnia br. w Urzędzie Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6A odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli: Burmistrz Miasta Dariusz Latarowski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Halina Muryjas – Rząsa.

Podczas spotkania przekazano informacje nt.:

- wsparcia finansowego inwestycji pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1810B ul. Fabryczna w Grajewie".

Miasto Grajewo kwotą 1 000 000 zł dofinansuje przebudowę wskazanej ulicy. Według pierwotnego kosztorysu inwestorskiego realizacja zadania miała wynieść 2 618 148 zł brutto, dlatego też z budżetu miejskiego miała być przeznaczona kwota od 650 tys. do 750 tys. zł. W ogłoszonych przetargach proponowane kwoty były o wiele większe. Powiat staną przed dylematem rozstrzygnięcia czy unieważnienia przetargu. Na przedsięwzięcie powiat  przeznaczy 1 621 332,65 zł, Miasto 1 000 000 zł zaś Fundusz Dróg Samorządowych - 1 214 367 zł. Inwestycja zostanie wykonana za 3 835 699,65 zł.

- załatwiania spraw przez Internet

Grajewo znalazło się wśród trzynastu samorządów, w których niebawem mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy urzędowe przez Internet. Na rozwój e-usług Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 6 mln 728 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 

- budowy Sądu Rejonowego w Grajewie

Obecnie główny budynek grajewskiego sądu mieści się przy ulicy Kolejowej. Tu zlokalizowane są: Wydział Karny, Cywilny oraz Rodzinny i Nieletnich,  a także administracja i kasa sądowa. Z kolei IV Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Grajewie zlokalizowany jest przy ul. Mickiewicza 10 C, a przy Mickiewicza 3 znajduje się Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej. Zamysł budowy pojawił się w końcówce 2008 r. uchwałę o przekazaniu terenu pod budowę sądu podjął Zarząd Powiatu Grajewskiego III Kadencji (2006-2010) w składzie: Przewodniczący zarządu: Jarosław Augustowski, Wiceprzewodniczący zarządu: Alicja Rutkowska, Członkowie: Sławomir Jan Ginel, Dariusz Latarowski i Hanna Kulesza. W 2022 r. nowy obiekt powinien zostać oddany do użytku.

- rozstrzygniętego przetargu

Grajewski magistrat rozstrzygnął przetarg na pielęgnację zieleni miejskiej w 2020 r. Podobnie jak w latach poprzednich, najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Grajewie. Prace będzie wykonywać za 570 240 zł.

- ograniczania bezdomności psów i kotów

Właściciele psów i kotów mieszkających na terenie miasta Grajewo mają możliwość skorzystania z dofinansowania na zabiegi kastracji i sterylizacji swoich pupili. Warunkiem skorzystania z zabiegu jest m.in. wypełnienie przez posiadacza czworonoga stosownego wniosku i złożenie go w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Grajewo, ul. Strażacka 6 pok. 28. Usługa weterynaryjna prowadzona jest w gabinecie weterynaryjnym przy ul. Konstytucji 3 Maja w Grajewie. Właściciel lub opiekun w przypadku sterylizacji dopłacić 32 zł, w przypadku kastracji 12 zł.

 

Podczas spotkania Burmistrz Miasta Grajewo udzielił odpowiedzi na pytanie czytelnika  portalu e-Grajewo.pl

 

Kiedy powstaną alejki na nowej części cmentarza komunalnego?

"Kiedy powstaną dziś nie odpowiem. W tej kwestii, jeszcze w grudniu br. podejmę rozmowę z Radą Miasta Grajewo. Doskonale rozumiem potrzeby mieszkańców, jednak mając do wyboru budowę chodników na cmentarzu a osiedlach, skłaniamy się ku budowie na osiedlach. Nie oznacza to, że na nekropolii nie będą powstawać. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć również, że należy podjąć kroki dotyczące poszerzenia granic cmentarza " – odpowiedział Burmistrz.

 

Komentarze (4)

Szanowna Redakcjo czy możecie poinformować grajewskie społeczeństwo, kiedy będzie działać stacja pomiaru powietrza?

Co z bezdomnoscia ludzi w Grajewie?

Panie burmistrzu! na jedną ulicę tyle pieniędzy i to gdzieś poza Grajewem.a co w centrum miasta?Czy nic nie możecie
Państwo zrobić.zeby jakaś obwodnica powstała.?Codziennie sznur tirów.samochodow.,przez Piłsudskiego.Kopernika,tyle spalin..ile domów ulega zniszczeniu,hałasy w decybelach.Zadaje pytanie czy są chociaż jakieś starania o taką inwestycję?.

Pani Ania widać mało śledzi to co dzieje się w mieście. Od dawna wiadomo ,że nie ma szans na obwodnicę Grajewa. A to dlatego ,że powstaje droga ekspresowa omijająca nasze miasto trasa Warszawa - Suwałki tak zwana Via Baltica S61 przecina ona Szczuczyn jak i Ełk .Powinna w znacznym stopniu odciążyć centrum miasta .Do tego jest też Via Carpatia S19 od strony Białegostoku . Miasto usilnie zabiega aby te dwie trasy zostały połączone ze sobą i to jest w planach. Więc tiry z Białegostoku jadące do Ełku i odwrotnie ominęły by nasze miasto. Pozdrawiam.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.