Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 3989 wyświetleń

Kolizja w Prostkach

Wczoraj w Prostkach doszło do kolizji z udziałem rowerzystki oraz samochodu osobowego. Sprawczynią kolizji jest 12-letnia cyklistka, która wbrew przepisom, wjechała rowerem na przejście dla pieszych. Na szczęście nie doznała obrażeń. Tego samego dnia policjanci zatrzymali też 38-letniego rowerzystę, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Kolejny dzień przyniósł kolejne interwencje z rowerzystami, którzy złamali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj około godziny 18.30 w Prostkach doszło do kolizji z udziałem rowerzystki oraz samochodu osobowego. Z ustaleń policjantów wynika, że 12-letnia rowerzystka wjechała na oznakowane przejście dla pieszych pod jadący pojazd. Na szczęście na skutek potrącenia dziewczyna nie doznała obrażeń. Sprawczynią tej kolizji została uznana rowerzystka, która wbrew przepisom, wjechała rowerem na przejście dla pieszych. Ta sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich.


​        Rowerzyści poruszający się ulicami muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa. Najwyraźniej zapomniał o tym także 38-latek, którego policjanci zatrzymali na drodze w gminie Ełk. Mężczyzna jechał rowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę w takim stanie i ukarali mandatem. Ta przejażdżka kosztowała go 500 złotych

Komentarze (13)

Z tym pełnoprawnym uczestnictwem w ruchu drogowym to ja bym nie przesadzał. Dzisiaj widziałem jak na Wojska Polskiego na tych nieszczęsnych wysepkach jechał samochód ciężarowy i dawał ostro po klaksonie za jadącym przed nim, no akurat to był skuter ale gdyby był to rower to jeszcze gorzej.. Tak więc, nie mówny, że rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu, bo tak nie jest. No może na papierze.

To i tak kierowca ciężarówki zachował się wobec tego motorowerzysty bardzo kulturalnie. Ja bym włączyła wycieraczki i nacisnęła na pedał gazu.

Też trabilem jechał 20 km na godzinę

W Grajewie nie tylko skutery jezdżą 20km/h. Osobówki też tak potrafią. Orzecież to jest utrudnianie ruchu innym kierowcom. Za to też jest mandat. Nie uczą tego na nauce jazdy?

Nie uczą bo zgodnie z przepisami nie jest zabronione poruszać się z taką prędkością zgodnie z przepisami do 50 na/h na nie 50/h

Obserwator nie masz racji!!!!! ¡!!

Jeśli obserwator ma prawo jazdy to chyba takie, które znalazł w chipsach.

Znawca pewnie wygrał na loterii prawo jazdy

Znawca pewnie patrzy na znaki przez okulary stępnia z trzynastego posterunku

Codziennie pokonuję trasę Rajgród-Grajewo i szlag mnie trafia kiedy jadący za mną samochód siedzi mi na tylnym zderzaku nie zachowjąc przepisowej odległości.Nadmieniam,że staram się jechać przez teren zabudowany np.Bełda,Miecze z prędkością 50km/godz.Często taki kierowca (auta ciężarowego)gdyby mógł wypchną by z drogi.Nie wspomnę o sygnale dźwiękowym który ma zmobilizować do zwiększenia przezemnie prędkości.

Bardzo często kierujący rowerem dorosły lub małolat nie zwraca uwagi,że przed zebrą musi przeprowadzić przez nią rower a nie przejeżdżać.Pierwszeństwo ma pieszy na żebrze a nie rowerzysta przejeżdżając przez nią.Nie zawsze kierowca auta na czas wyhamować.

Kierowca auta ma rację

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.