Hades: Realizacja projektu z BO

aktualizacja: 2018-08-16 14:31:48     nr wiadomości: 36859     przeczytano: 5581     Ilość komentarzy komentarze: 2

Jeszcze w tym roku miłośnicy biegania będą mogli korzystać ze ścieżki spacerowo-biegowej przy Klubie Hades. Rozpoczyna się realizacja zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego 2018.

Na terenie zielonym, między ulicą Legionistów a torami kolejowymi, powstanie ścieżka o nawierzchni z kruszywa naturalnego na podbudowie z kruszywa łamanego, obramowanej obrzeżem betonowym. Zadanie za kwotę 80 tys. zł brutto wykona Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie.

- Podstawowym celem realizowanego zadania jest ułatwienie dostępu mieszkańcom Grajewa i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, do infrastruktury rekreacyjno - sportowej umożliwiającej bezpieczną aktywność fizyczną. Celem zadania jest również promowanie aktywności fizycznej jako komponentu zdrowego trybu życia – uzasadniali pomysłodawcy projektu.

Aktywność fizyczna staje się coraz bardziej popularnych sposobem spędzania wolnego czasu mieszkańców Grajewa. Teren zielony przy Klubie Hades jest idealnym miejscem do biegania, jeżdżenia na rowerze czy spacerowania przez cały rok. Miejsce to sprzyja odpoczynkowi i rekreacji. Po zrealizowaniu inwestycji,  mieszkańcy w bezpieczny sposób, z daleka od ruchliwych ciągów komunikacyjnych, będą mogli poprawić swoją sprawność fizyczną.

Do zobaczenia na ścieżce

 

ahahaha to o żwirową ścieżkę tak walczyli biegacze>?
Napisał: Bigi dodano: 2018-08-16 20:03:15

czy aby przypadkiem biegacze nie będą przy mijaniu nóg wykręcać o te betonowe krawężniki? Czy to aby na pewno bezpieczne i czy taka ścieżka spełnia normy bezpieczeństwa?
Napisał: czepialski dodano: 2018-08-20 08:37:42

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.