Fotowoltaika - wsparcie

aktualizacja: 2021-03-04 15:48:20     nr wiadomości: 45022     przeczytano: 2921     Ilość komentarzy komentarze: 14

Około 80 – 90 gospodarstw domowych z terenu miasta i gminy Szczuczyn otrzyma wsparcie na zakup i montaż słonecznych instalacji. Na realizację projektu szczuczyński samorząd otrzymał wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

- Mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie do 65% kosztów zakupu i montażu instalacji. Jednak jej moc nie może przekraczać 5 kW lub średniego zapotrzebowania na energię elektryczną w danym gospodarstwie domowym - odpowiada nam Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Dotacja jest wyjątkowa i nie narzuca mieszkańcom typu montowanej instalacji. Mieszkańcy sami dokonają jej wyboru - fotowoltaiczna czy solarna. Po realizacji zadania otrzymają dotacje w postaci grantów. 

- Nasze granty to forma refundacji poniesionego wydatku. Trzeba więc będzie najpierw samodzielnie sfinansować zakup i montaż instalacji, a dopiero później ubiegać się o wsparcie finansowe. Oczywiście wybór typu i dostawcy instalacji jest wyłącznie w gestii mieszkańca objętego wsparciem. Jednak ważne, by zakupiony sprzęt gwarantował spełnienie norm i jakości, które są ściśle określone w programie - dodaje Burmistrz.

W budynku objętym programem nie może być prowadzona działalność gospodarcza, chyba że na jej cel funkcjonuje całkowicie odrębne przyłącze elektryczne.

W marcu br. szczuczyński magistrat podpisze stosowną umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Konkretne działania rozpoczną się zaraz po świętach wielkanocnych.

 

Czy Urząd Miasta będzie pomagał w wyborze typu i dostawcy instalacji.Najlepiej by było ,gdyby Urząd Miasta zajął się wyłonieniem dostawcy z wykonaniem tych instalacji w drodze przetargu tak jak było mówione na zebraniach ,to by było taniej i bezpieczniej./
Napisał: Jerzy dodano: 2021-03-05 11:41:00

Czy Urząd Miasta będzie pomagał w wyborze typu i dostawcy instalacji.Najlepiej by było ,gdyby Urząd Miasta zajął się wyłonieniem dostawcy z wykonaniem tych instalacji w drodze przetargu tak jak było mówione na zebraniach ,to by było taniej i bezpieczniej.Jeden wykonawca lecz umowy odrębne dla każdego nabywcy.Mam nadzieję,że Pan Burmistrz nie zostawi nabywców samych sobie.
Napisał: Jerzy dodano: 2021-03-05 11:42:46

Urząd nie ma prawa wybierać wykonawców, masz wybrać odpowiedniego zgodnie z procedurami, wykonać instalację i opłacić fakture, skompletować dokumenty i złożyć do gminy. Jak zrobisz to zgodnie z wytycznymi dostaniesz zwrot kasy, jak za mocno sie rozpędzisz będziesz miał instalacje za swoje pieniążki. Urząd przyznaje dotacje i rozlicza to nie może za ciebie wybierać instalatora i jego pilnować. Te wcześniejsze nabory były super, teraz trzeba samemu zapłacić i czekać na zwrot a i naprawy gwarancyjne już nie do urzędu tylko samemu zgłaszac i pilnowac
Napisał: PV dodano: 2021-03-05 18:30:28

Jerzy chcesz instalacje to sobie radź jak nie to lista oczekujących będzie długa na pewno będą tacy co sobie poradzą, są też firmy piszące dokumenty które chętnie za stosowną opłata pomogą przebrnąć te urzędowe procedury.
Napisał: .. dodano: 2021-03-05 18:37:40

Juz ludzie zakaladaja panele. Ja też mam już umówione spotkanie z polecenia.
Napisał: Pawel dodano: 2021-03-06 19:19:39

No to się trochę pozmieniało niż było najpierw mówione. 65 procent dotacji to nie jest DO 65 procent dotacji bo wygląda na to że można będzie otrzymać i 10 procent.. O ile się spełni warunki i w ogóle coś dostanie, inaczej ręka w nocniku
Napisał: Gość dodano: 2021-03-06 23:55:32

Może zanim zaczniecie gdybanie, to udajcie się do Urzędu i dopytajcie!!! Pierwsze słyszę o instalowaniu a w ogóle abstrakcją jest jakiekolwiek polecenie, tandetne chwyty domokrążców!!!
Napisał: Max dodano: 2021-03-08 09:00:19

Max - Domokrążcy ? To są ludzie którzy uczciwie zarabiają na chleb ! Kolejny raz spotykam sie z taka zawistnością - swój swojemu nie da zarobić! Zazdrość ? Bo ktoś uczciwie pracuje ?! człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy !
Napisał: Ona dodano: 2021-03-08 10:53:10

/ całe życie trzeba prowadzić za rączkę i ze wszystkim lecieć do urzędu. Dajcie nam pracować
Napisał: pracownik dodano: 2021-03-09 14:06:17

Do pracownik!Jesteście dla ludzi i to jest też wasza praca.
Napisał: \mieszkanka dodano: 2021-03-09 14:22:50

Słyszałem że jeżeli się ma zaległości z jakimiś opłatami dla gminy tj śmieci czy podatek czy komunalki za wodę lub scieki to nie otrzyma się dotacji tak jest w regulaminie. Tak więc jak zamierzacie składać wniosek to trzeba uregulować wszystkie zaległości bo pracownicy to sprawdza i odrzucą wniosek.
Napisał: Szczuczyniak dodano: 2021-03-09 18:36:46

Do pracownik - jak ci się nie podoba że pracujesz dzięki ludziom których prowadzisz za rączkę to wy..latuj na truskawki jak powiedział pewien minister, tam będziesz w spokoju 12 godzin pracować. Na miejscu pańskiego szefa zainteresowałbym się komu to tak pomaganie strasznie w obowiązkach przeszkadza. Za to ci płacą!
Napisał: B dodano: 2021-03-09 21:36:45

Ona, przepraszam, ale ludzi pracujących się nie czepiam, ale takich co za wszelką cenę w nocy o północy i w niedzielę zawracają gitarę to raczej. Albo takich co wciskają inną treść niż zawarta w umowie. Tak właśnie kiedyś robili "domokrążcy" twierdzący że mają super garnki za 4000zł, a co do czego to ich wartość to bagatela 350zł. Tak jest z fotowoltaiką, nie zawsze firma z tradycjami oferuje produkt z wyższej półki, tak samo firmy świeżo założone nie powiem że oferują "chłam". Czepiam się jedynie wciskania na siłę i nieuczciwej informacji. Jeśli przychodzi konkretny przedstawiciel, przedstawia konkretną ofertę za swoje usługi, jeśli przychodzi "domokrążca" to przestawia ofertę i nagle z ceny potrafi zejść o 20-30%, w takim przypadku mądrym zapala się lampka, a omamiony kupi zapłaci, a później płacze że mógł to samo mieć jeszcze taniej. B. Co się czepiasz pracownika, człowiek ma trochę racji, jakbyś poszedł do prywatnej firmy z byle poradą to dostałbyś rachunek za usługę, a do Urzędu ze wszystkim polecisz dostaniesz poradę, a na koniec powiesz na mieście że darmozjady siedzą kawkę popijają i w stołki pierdzą za twoje "uczciwie" zarobione pieniądze.
Napisał: Max dodano: 2021-03-14 21:59:28

Max i wszystko jasne. Zadam tylko pytanie - chociaż raz zastanowiles się skąd nagle zniżka w cenie o 20-30%? Nie przyszło Tobie do głowy że dany DOMOKRAZCA jak to bardzo brzydko nazwales (również i mnie) daje obniżkę z własnej prowizji gdyż woli zarobić mniej niż wcale. Zakmne dyskusje gdyż temat rzeka i aż przykro czyta się takie rzeczy. Polecam korzystać z ofert Domokrazcow! Nie wscyscy są źli jak to opisane powyżej.
Napisał: Ona Emilia dodano: 2021-03-16 20:44:16

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.