Dach nad boiskiem

aktualizacja: 2020-01-20 08:21:21     nr wiadomości: 41290     przeczytano: 6531     Ilość komentarzy komentarze: 2
Spółki prawa handlowego utworzone przez JST mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Wniosek należy złożyć do 27 lutego.
 
15 mln zł to wstępna wysokość środków finansowych planowanych do wydatkowania na realizację Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich – Edycja Pilotażowa 2020, ogłoszonego przez Ministra Sportu.
 
Celem programu jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia. Jest on elementem rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce.
 
O dofinansowanie mogą się ubiegać jednostki sektora finansów publicznych, określone w art. 9 ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, posiadające osobowość prawną i prowadzące działalność w dziedzinie kultury fizycznej lub wykonujące zadania z zakresu kultury fizycznej; stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty posiadające osobowość prawną, powstałe najpóźniej 31 grudnia 2016 r. (w szczególnie uzasadnionych przypadkach Minister może wyrazić zgodę na odstąpienie od tego wymogu), prowadzące działalność w dziedzinie kultury fizycznej; a także spółki prawa handlowego, posiadające osobowość prawną, utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego.
 

Dofinansowaniem może być objęta budowy infrastruktury piłkarskiej w dwóch wariantach:
- zadaszenia istniejącego boiska piłkarskiego, o wymiarach minimum 90 x 45 m;

- budowy nowego, pełnowymiarowego (105 x 68 m) boiska piłkarskiego, wraz z zadaszeniem.
 
Boiska powinny mieć nawierzchnię z trawy syntetycznej.
-http://samorzad.pap.pl/

Super żeby się udało !! I potem można było wynajmować na godziny :)
Napisał: K dodano: 2020-01-20 16:37:49

Żeby , ubiegać się i to mieć to poprostu trzeba złożyć wniosek i lobbować w Warszawie lub Białymstoku.
Napisał: Marek dodano: 2020-01-20 20:36:50

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.