Akcja Reaktywacja - finał

aktualizacja: 2021-03-27 17:43:53     nr wiadomości: 45234     przeczytano: 1018     Ilość komentarzy komentarze: 0

Od września 2019 roku bieżącego roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie realizowaliśmy projekt „Akcja Reaktywacja – ludowe pieśni i przyśpiewki z zapiśnika dziadków” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu „Równać Szanse 2019” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

Dotarliśmy do osób z terenu gminy Szczuczyn i nie tylko, które znają ludowe pieśni i przyśpiewki z czasów ich dzieciństwa  i młodości. Ludowe pieśni i przyśpiewki, które poznali dzięki swoim rodzicom, dziadkom czy pradziadkom. Spotkaliśmy się z nimi, rozmawialiśmy, a udostępnione ludowe pieśni i przyśpiewki (czy to w formie pisemnej czy ustnej) zabezpieczyliśmy w wersji cyfrowej i papierowej aby przyszłe pokolenia mogły je poznać i z nich korzystać. Serdecznie dziękujemy za spotkania pani Krystynie Rosłoniewskiej, Jadwidze Sielawa, Mariannie Ladzińskiej, Marii Wykrętowicz, Janinie Grygoruk, Jadwidze Solińskiej, Ewie Hanc, Zofii Gede i panu Edwardowi Bielawskiemu. 

Pandemia koronawirusa, związane z nią obostrzenia, okresy byłych i obecnego lockdownu zmodyfikowały nasze działania i w dużym stopniu ograniczyły. Nie możemy zaprosić Was na koncert  do Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. Ale chcielibyśmy zaprosić Was do wysłuchania kilku utworów, znanych, lubianych, wzruszających, przypominających Wasze dzieciństwo, świadczących o naszej tożsamości narodowej ale i tej lokalnej.

 Chcielibyśmy żebyście wysłuchali pieśni tych powszechnie znanych ale i takich, które rzadko ktoś słyszał – dla nas one wszystkie są bezcenne z racji tego, że zostały przekazane przez ludzi z dobroci serca, ludzi, którzy uważają, podobnie jak my, że „muzyka jest po to, by się nią dzielić”. 

Informacje o muzycznym spotkaniu znajdziecie na poniższym plakacie.

Koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę na Facebooku:

https://www.facebook.com/Akcja-Reaktywacja-1801730610090076

Przy okazji zapraszamy Was do udziału w trwającej zabawie „Muzyczne Studio on-line”. Wspólnie stwórzmy pieśń o Szczuczynie. My zaczynamy pierwszym wersem: „Szczuczyn miasto Szczuki” a wszyscy chętni dołączają do zabawy pisząc w komentarzu kolejny… Trzeba przyznać, że wersów z każdą godzina przybywa…

Każdego uczestnika, który włączy się w tworzenie pieśni o Szczuczynie nagrodzimy Muzycznym Pakietem: limitowaną i unikalną pozycją książkową z pieśniami i przyśpiewkami nie tylko ludowymi, rodzinnym zestawem projektowych kubków, mega balonowym boxem, zestawem gadżetów Akcja Reaktywacja. Dla porządku prosimy o wpisywanie numerka kolejnego z przodu komentarza aby zachować kolejność. 

Podczas prezentacji finałowego nagrania ogłosimy internetowy challenge niespodziankę. Będzie to znakomita okazja do zdobycia limitowanej i unikalnej pozycji książkowej z pieśniami i przyśpiewkami nie tylko ludowymi. Liczba egzemplarzy jest ograniczona dlatego też kto pierwszy… ten będzie mógł cieszyć się posiadaniem dla nas bardzo cennej pozycji.

Z pozdrowieniami - Akcja Reaktywacja

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.