niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 1843 wyświetleń

84. rocznica sowieckiej agresji na Polskę 

 17 września 1939 r. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji. Zawarto pakt Ribbentrop-Mołotow, a konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór Polski.

 

W Grajewie uroczystość upamiętniająca tamte wydarzenia rozpoczęła się o godz. 10.00 uruchomieniem syren alarmowych. Pod Pomnikiem Niepodległości przy Urzędzie Miasta Grajewo zgromadzonych przywitał Ryszard Wolwark - Sekretarz Miasta Grajewo.

 

W czasie hymnu Polski poczet flagowy Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno- Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 1011 Grajewo podniósł flagę państwową na maszt. W uroczystości złożenia kwiatów wzięła również udział 2 Grajewska Drużyna Harcerska "Zielona Skra".

Zgromadzone na placu delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem. 

Komentarze (7)

Ciekawe że o 1 września się mówi że napadli nas Niemcy a o 17 września że sowieci. Chyba aby być spójnym to albo Niemcy i Rosjanie, albo faszyści i sowieci, czy może jednak Rzesza Niemiecka i Związek Sowiecki. Jak może wypowie się jakiś historyk lub językoznawca aby to sprostować.

Dobrze napisane Wilqu. Prawica to jednak mistrzowie manipulacji.

Jak sowieci napadli na Polskę to "bohaterska" władza już uciekła za granicę. /

Wilqu, poprawnie napisane zdanie to : "... mówi że napadli "NA" nas Niemcy a o 17 września.... "- koniecznie z uzyciem przyimka- "na".
Z reszta w twojej wypowiedzi mozna sie zgodzic bez jakichkolwiek zastrzezenJednak pragene zauwazyc , ze nie ma co dziwic sie w jaki sposob interpretuja historie wyznawcy PiS-u, skoro Niemcy dzisiaj nazywani sa przez wielu z nich poprostu Unia Europejska !

To też jest na to gotowa, w 2018 kupiła sobie cztery VIPowskie samoloty za 3,2mld. Oczywiście bez przetargu.
Ale jakby co, to tamci kradli.

Age, moja mama mawiała cyt. "Jak ktoś popełni gafę, to człowiek na poziomie udaje, że tego nie zauważył. Prostak natomiast..." Pozdrawiam

Kaśka, a gdzie ty masz poziom, w ktorym miejscu, wkaz prosze ? Mama nie nauczyla ciebie ,zebys nie odpowiadala tam , gdzie nikt ciebie nie pyta o zdanie?
Nie przypominam sobie, zebym jakikolwiek post w tej dyskusji skierowal do ciebie!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.