wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 57089 wyświetleń

„Piękno jesieni”

„Piękno jesieni”

Dnia 5 września 2014 r w siedzibie PFRON została wręczona nagroda Dyrektora PFRON dla podopiecznego Warsztatu Terapii Zajęciowej - Karola Rozwadowskiego.

Praca jego autorstwa pt. „Piękno jesieni” wykonana w WTZ w Grajewie, zajęła II miejsce w kategorii malarstwo i witraż i została zakwalifikowana do eliminacji ogólnokrajowych. Praca oceniana była przez Wojewódzką Komisję Konkursową XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”- Piękno natury”.

Karol Rozwadowski od stycznia 2006 roku jest podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie, gdzie korzysta z rehabilitacji społeczno-zawodowej. Udział podopiecznego w zajęciach terapeutycznych przyczynił się do powrotu do wcześniejszych zainteresowań, pasji oraz poświęcenia większej ilości czasu uprawianej twórczości. Pomimo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, pod okiem instruktorów terapii zajęciowej, uprawia różne rodzaje twórczości artystycznej: sztuki plastyczne, śpiew, zajęcia teatralne w pracowniach: plastyczno- ceramicznej, muzykoterapeutycznej i introligatorskiej. Twórczość artystyczna podopiecznego sprzyja rozwojowi u niego potrzeby wewnętrznej ekspresji (rozładowaniu napięcia, stresu, wyrażaniu swoich uczuć, przeżyć i emocji, poprawie samopoczucia) i samorealizacji oraz zaspokaja potrzebę kontaktu z ludźmi o podobnej sytuacji życiowej.

Podczas pracy twórczej podopieczny korzysta z takich pobudek jak: własnej wyobraźni, zapamiętanych motywów natury żywej i martwej, fotografii i ilustracji oraz reprodukcji dzieł sztuki. Osiągnięcia artystyczne podopiecznego wpłynęły na zmianę stosunku do siebie: wzrosła akceptacja siebie- własnych ograniczeń, nastąpiło zmniejszenie poczucia odrębności, zrozumienie własnych potrzeb i uczuć, odzyskanie do siebie szacunku i zaufania. Karol jest jedną z najbardziej utalentowanych osób niepełnosprawnych w lokalnym środowisku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów- kierownik WTZ Marta Gutowska

Komentarze (5)

Brawo Karol, tak trzymaj. Jesteśmy z Ciebie dumni. Gratulacje.

Może byście pokazali zdjęcia jak jego malarstwo wyglądał...

Skoro nie ma zdjec jego dziel to widocznie nie o jego tworczosc chodzi a o sam fakt wreczenia dyplomu.

Wystawa prac Karola Rozwadowskiego odbyła się 9 września 2011 roku w sali Miejskiego Domu Kultury w Grajewie, prace naszego podopiecznego można obejrzeć w naszej placówce na osiedlu Południe 61 w Grajewie. Zapraszamy i pozdrawiamy

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.