Warto przeczytać

5 ciekawych gadżetów do Twojego akwarium

Założenie akwarium to skomplikowany proces, który potrafi być zarówno przyjemny, jak i stresujący. Odpowiedzialność za organizmy żywe i świadomość stworzenia im domu, w którym muszą czuć się dobrze i bezpiecznie mogą być wyjątkowo wyczerpujące. Istnieje kilka przedmiotów, które są nie tylko pomocne w stworzeniu przyjaznego rybom środowiska, ale również pełnią funkcje estetyczne.


Mata pod akwarium

Jednym z akcesoriów dodatkowych, o którym warto pomyśleć nawet przed zakupem rybek, jest szeroka mata pod akwarium. Jest to akcesorium wykonane z grubej, miękkiej pianki, które zostało przygotowane przede wszystkim z myślą o dużych akwariach. Przede wszystkim mata pod akwarium ma za zadanie chronić szklane dno zbiornika przed uszkodzeniami mechanicznymi, a jednocześnie osłania powierzchnię mebla przed zarysowaniem za pomocą krawędzi zbiornika.


Czyściki magnetyczne

Utrzymanie czystych ścianek w akwarium to nie tylko podstawa jego pięknego wyglądu, ale także kwestia zdrowia wodnych podopiecznych. Czyścik magnetyczny składa się z dwóch elementów. Element wewnętrzny umieszczany jest na szybie po wewnętrznej stronie akwarium, a element zewnętrzny od zewnątrz. Przesuwanie części zewnętrznej powoduje ruch elementu wewnętrznego, zdejmując tym samym brud ze ścianki – wszystko odbywa się szybko, wygodnie i bez potrzeby moczenia rąk w wodzie.


Grzałka

Grzałka wyposażona w termostat daje możliwość ogrzania wody do temperatury zbliżonej do tej, w której naturalnie żyją wodne organizmy z naszego akwarium. Przyjmuje się, że woda w akwarium powinna mieć temperaturę w granicach 23? do maksymalnie 26?, lecz aby ją utrzymać, konieczna jest stała kontrola dzięki zamontowaniu grzałki z termostatem.


Kolorowe oświetlenie

Kolorowe oświetlenie do akwarium pozwoli nam podkreślić wizualne piękno naszego zbiornika. W dodatku niektóre wodne stworzenia wolą inne barwy oraz kolory niż te klasycznie występujące w popularnych świetlówkach. W tym celu warto się zaopatrzyć w oświetlenie LED RGB, które umożliwi nam pokolorowanie naszego podwodnego świata.


Filtr w akwarium

Nikt nie ma wątpliwości, że zamknięty obieg wody może przyczynić się do zanieczyszczeń — tak niebezpiecznych dla życia fauny i flory naszego akwarium. Bez filtracji w akwarium w błyskawicznym tempie w wodzie rozwijają się glony, powodując znaczne pogorszenie jej parametrów. Może to wiązać się nawet z utratą ryb i roślin.

Partner artykułu: akwarystyczny24.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.