środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 5923 wyświetleń

4-latek za kierownicą ciągnika!

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Na siedzeniu kierowcy siedział 4-latek, a obok niego na błotniku dziadek, który pomagał mu prowadzić pojazd. Policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę.


Jest dużo sposobów na zaproponowanie dziecku ciekawej, rozwojowej i niecodziennej zabawy. Na pewno nie jest nim sadzanie dziecka za kierownicę pojazdu na drodze publicznej. Konsekwencje prawne i moralne takich czynów mogą być bardzo poważne. Policjanci zetknęli się podczas minionego weekendu z
podobnym pomysłem. Patrolując drogi gminy Ełk, w jednej z miejscowości zatrzymano do kontroli ciągnik rolniczy. Na fotelu kierowcy znajdowało się małe dziecko - jak się okazało 4-latek. Na błotnikach po obu stronach siedzieli dziadkowie chłopca. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że dziadek umożliwił wnukowi kierowanie pojazdem, choć sam nie miał uprawnień do kierowania. Ciągnik rolniczy nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto w pojeździe zamontowana była tablica rejestracyjna od samochodu ciężarowego. Dziadkowie byli trzeźwi.


Oczywiście policjanci zakazali dalszej jazdy; będą
prowadzone dalsze czynności w tej sprawie. - informuje KPP Ełk

 

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (7)

Co za głupota,gdzie rozum. To po prostu nie miesci sie w głowie

Na wiosce taki widok to norma ze małe dzieci prowadzą ciągnik , dorośli nie zdają sobie sprawy ze może dojść do tragedii. Może policja zaczęłaby częściej jeździć po wioskach to zobaczyłaby co tam się dzieje, pijani za kierownicą albo nieletni za kierownicą. Myślą ze jak jeżdżą po swoim polu to mogą jeździć po pijaku albo wsadzać dzieci za kierownice. Co niektórym brak wyobraźni a później o Boże tragedia bo coś się stało !!!

Rośnie nowy Kubica. Panowie policjanci, nie hamujcie rozwoju takiego talentu.

Widać, że te komentarze piszą "mieszczuchy". Od zawsze na gospodarstwach dzieci pomagają rodzicom i to nic dziwnego. Przynajmniej wyrośnie na pracowitego człowieka, a nie jak większość obecnej młodzieży, która nie potrafi gwoździa wbić ani trzymać miotły, bo mamusia ze wszystkiego wyręcza...

Gosciu tez bys tak mowil jakby doszlo do tragedi?

Polska wieś to jednak jest, oj jest...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.