czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11238 wyświetleń

3,5 mln dla Szpitala

W środę 31 maja br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie odbyły się obrady XL Sesji Rady Powiatu. Obrady przebiegły zgodnie z przyjętym porządkiem.

Najważniejszym wydarzeniem Sesji było przyjęcie przez radnych uchwały w sprawie udzielenia poręczenia kredytu obrotowego, długoterminowego w kwocie 3.500.000,00 zł zaciąganego przez Szpital Ogólny w Grajewie. Kredytu, który wraz z odsetkami wyniesie 4.358.745,00 zł. udzieli Bank Spółdzielczy w Szczuczynie.

Przed głosowaniem pytania w tej sprawie zadał radny Dariusz Leończyk.

- Jaką mamy gwarancję, że za jakiś czas znowu Szpital nie będzie chciał zaciągnąć kredytu, skoro sytuacja finansowa placówki jest niepewna – mówił radny Leończyk.

W odpowiedzi obecny na Sesji dyrektor Szpitala Ogólnego Grzegorz Dembski, uspokajał radnych co do aktualnej sytuacji finansowej placówki.

- W roku 2005 zyski szpitala wynosiły 600 tys. Zysk na rok obecny osiągnął wartość ok. 200-300 tys. zł. Szpital więc zarabia na siebie, jednakże problemem jest wciąż obsługa dużego zaległego długu. Ustawa o restrukturyzacji miała zmniejszyć koszty finansowe szpitali. Pieniądze grajewskiego szpitala - trzymane na depozycie przez komornika - uniemożliwiją płynność finansową zakładu - twierdzi dyrektor Dembski.


Zabezpieczeniem spłaty poręczonego kredytu wraz z odsetkami stanowić będą środki zarezerwowane na ten cel w budżecie powiatu na lata 2006 – 2015 r. w wysokości określonej każdorazowo w uchwale budżetowej.

Radni przyjęli również uchwałę w sprawie regulaminu przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dla studentów z terenu powiatu grajewskiego.

– Ustaliliśmy, że po przekroczeniu limitu 7 godzin nieusprawiedliwionych miesięcznie uczeń traci prawo do stypendium – mówił Jarosław Augustowski, starosta powiatu.

Sporo kontrowersji wywołała przyjęta uchwała w sprawie wyrażenia zgody na wynajęcie w trybie bezprzetargowym lewego skrzydła internatu Zespołu Szkół w Wojewodzinie na rzecz Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Grajewie. 

- Przekazanie lokalu ma związek z utworzeniem GRAJCIS-u, którego funkcjonowanie jest mocno zagrożone. Co będzie z umową wynajmu jeśli stowarzyszenie nie powstanie – pytał radny Leończyk.

- Umowa jest tak skonstruowana, że jeśli GRAJCIS nie powstanie to umowa o wynajęciu zostanie automatycznie rozwiązana – powiedział Jarosław Augustowski.

 e-Grajewo.pl


 

Komentarze (6)

niech pan leonczuk obnizy ceny w swojej przechodni,a nie czepia sie szpitala. za lepszych czasow pan tam pracowal-czyzby problemy z pamiecia?

Dajcie sobie spkój z ratowaniem Grajewskiego szpitala, lekarze są do kitu nie udzielają pomocy a tylko szkodzą chorym, wydębić skierowanie na głupie prześwietlenie RTG to cud, lekarz woli chorą nogę badać ręcznie aby wróciła opuchlizna niż ją prześwietlić. A oprócz tego, że nic nie robią to tylko rwą kartki z książeczki bo to ich pieniądze. Gdy nie będzie zadłużonego szpitala w Grajewie to pojedzie się do leszego specjalisty który do chorego podejdzie fachowo. Nie rozumiem tylko dlaczego mamy ratować ten szpital z naszych miejskich pieniędzy. HA ha !!!

hej do "zmartwionego"-powinieneś podpisać się-" palant" a najlepiej nie zabieraj głosu w sprawach na których się nie znasz!!!!!

szpital w grajewie powinien upasc radny leonczyk wyleczy wszystkich ,

komornik wcale nie ma kasy na depozycie a dyrektor klamie

A mogłyby pójść te pieniądze na szkoły, ulice, parki itd...., szkoda, niech chociaż będzie gwarancja, że ponownie nie będą wyrzucone w "błoto"!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.