czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 3574 wyświetleń

32-latka straciła ponad 50 tysięcy złotych

Oszuści działający metodą ,,na zdalny pulpit” nie odpuszczają. Wczoraj 32-letnia mieszkanka powiatu suwalskiego poinformowała policjantów, że straciła ponad 50 tysięcy złotych. Przestępcy posługują się różnymi legendami, ale cel jest jeden. Chodzi o to, by skłonić ofiarę do zainstalowania programu zdalnej obsługi urządzenia i zdobyć dane do konta bankowego.
 

 

 
Jak widać oszuści, działający metodą ,,na zdalny pulpit", nie próżnują. Wczoraj 32-latka poinformowała policjantów o tym, że padła ofiarą oszustów i straciła ponad 50 tysięcy złotych. Zadzwonił do niej fałszywy konsultant twierdząc, że ma do wypłaty zysk z inwestycji w kryptowaluty. Pomimo tego, że kobieta nigdy nie inwestowała, chciała wypłacić zyski. Za jego namową zainstalowała program do zdalnej obsługi urządzenia i tym samym dała oszustowi dostęp do swojego konta. Oszuści, wykorzystując te dane wzięli pożyczki, które rozdysponowali na swoje rachunki bankowe. Gdy 32-latka poszła do banku okazało się, że w wyniku całego procederu straciła ponad 50 tysięcy złotych. Wtedy o wszystkim powiadomiła suwalskich policjantów.

Policja ostrzega: Pamiętaj!

Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej;
Nie instaluj dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości elektronicznej;
Nie wpisuj nieznanego numeru konta do swojej bankowości elektronicznej, na które mają być przelewane zyski z inwestycji;
Jeśli otrzymasz przelew od nieznanego nadawcy, pod żadnym pozorem nie przekazuj środków dalej, nawet jeśli „Twój doradca” o to prosi - nieświadomie możesz brać udział w przestępstwie;

 

czwartek, 28 września 2023

Grajewo Kino. "Zielona granica" (21-22.10)

Komentarze (8)

mnie chcieli oszukać podczas sprzedaży na olx przysłali link zeby wpisać bank do wpłaty nie zastanawiałem się ani sekundy zignorowałem to ludzie nie dajcie się nabierać na utratę ciężko zarobionych pieniążkow pozdrawiam

Do mnie dzwonili że wniosek został pozytywnie rozpatrzony ale nie mogą wypłacić pieniędzy bo numer konta jest zagraniczny i co z tym robimy nowy wniosek czy rezygnuje. Powiedziałem delikatnie żeby nie wydzwaniali bo niedam się naciągnąć. Dzwonili 2 dni i za drugim razem nawet wyswietlała się nazwa banku. Winne jest państwo że dopuszcza takie akcje że można się podać za dowolny numer telefonu.

Obywatelu należało zapisać numer telefonu i podać go policji albo innym służbom.

Co gorsze ty weź czyjeś pieniądze i wpłać na dowolne konto .
Znajdą cię i kasę, ich nie można namierzyć? . Bankowość całego świata jest taka sama, no chyba że ktoś rozlicza się muszelkami lub kozami . PIENIĄDZE W SIECI BANKOWEJ NIE SĄ ANONIMOWE . Bank ma możliwość zablokować konto dokonać zwrotu przelewu itd. itp. TYLKO NIE CHCE SIĘ SŁURZBOM RZYSZYĆ DU... Z MIEJSCA.

Starszy Senior; Policja w tym kraju to co najwyżej może Cię mandat wystawić

Nie inwestowała w kryptowaluty, a chciała otrzymać zyski. Ciekawe.

Znowu chęć zysku odebrała rozum ?

Na razie są to jednostkowe przypadki, a co by było i ulu obywateli zostałoby zrobionych w bambuko gdyby to był zaplanowany i zorganizowany, strategiczny (rakietowy) atak na nas. Zdaje się, że nie mamy żadnych strategii na taki przypadek, leżymy i robimy pod siebie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.