poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 11845 wyświetleń

Niebezpieczne miejsca

Niebezpieczne miejsca na drogach krajowych w Polsce mają być sukcesywnie likwidowane. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opublikowało program w tej sprawie. W 2016 r. wytypowano 448 miejsc, które będą poddane przebudowie lub modernizacji. 

W Grajewie również wyznaczono groźny fragment. Jest to ul. Wojska Polskiego, leżąca w ciągu drogi krajowej nr 65 - Na odcinku  około 1400 metrów  powstanie  kanalizacja deszczowa oraz  przebudowane zostaną  urządzenia  sieci energetycznej i teletechniczne, a po położeniu nowej nawierzchni, zmieniona zostanie też  organizacja ruchu, pojawią się m.in. wysepki spowalniające – kanalizujące ruch, zatoka autobusowa – poinformował e-Grajewo.pl, Rafał Malinowski, Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Białymstoku.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace ruszą po zakończeniu wszystkich procedur. - Jesteśmy na etapie aktualizacji planu finansowego, następnie przeprowadzimy postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę. W tej chwili  trudno wskazać precyzyjnie datę rozpoczęcia prac. Naszym celem  jest rozpoczęcie robót jeszcze w tym roku – dodał Rafał Malinowski

Przyczyną zdarzeń drogowych - wypadków i kolizji, jest w dużej mierze zły stan infrastruktury drogowej.  Ministerialny Program likwidacji takich miejsc jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne. Mieszkańcy Grajewa zyskali – zostanie zwiększone ich bezpieczeństwo.

 

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Marianowo. Tragiczny wypadek motolotni

niedziela, 7 sierpnia 2022

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Komentarze (14)

Ulica Wojska Polskiego jest aktualnie dobrą i bezpieczną drogą. W nocy tylko jest słabo oświetlona droga. Brak świateł przy ulicy cmentarnej też jest brakiem. A progi zwalniające to niech najlepiej przed domem co 3m wyłożą jeden po drugim bo nam szkoda zawieszenia. Nie pozdrawiam.

wojska polskiego niedawno roemontowana,a elcka to juz tragedia ,dziury ,zapadajace sie studzienki ,koleiny.zle oswietlenie i wiele innych

Przecież niedawno to miejsce na zdjęciu było remontowane. Pojawią się wysepki kanalizujące ruch? Jak to rozumieć? tunel pod skrzyżowaniem zostanie przekopany?

bla bla następne obietnice !!!

kanalizujące ruch?? :D

No i kolejny absurd jedynie jest slabo oswietlona a niebezpiecznie to jest kolo starej poczty przed torami nie jedna osoba byla potracona i cale tamte skrzyzowanie to tragedia

Priorytetem w Grajewie powinno być skrzyżowanie przy torach z ul. Kolejową, Konopską .... , brak świateł na skrzyżowaniu ul. Ełcka z Mickiewicza ( dzieci szkolne) oraz brak świateł na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Cmentarną.
Zamontowanie progów na drodze krajowej ?
Będą stłuczki "dzwony" i zwiększony hałas od samochodów ciężarowych.

ul.Wojska Polskiego na tym odcinku jest super,nic tam nie trzeba przebudowywać, są inne gorsze miejsca

U nas proponuje zlikwidować przejść które moje zdaniem jest za blisko przy milenium jak się skręca na osiedle parodia

A co z pozostałymi ulicami które nie są ani oświetlone,ani utwardzone, żwir a właściwie to jakiś piasek który zupełnie nie nadaje się na utwardzenie drogi, co roku kilkukrotnie utwardzane niby żwirem i łatanie dziur ,a po zmroku to diabeł mówi dobranoc .Ale Wojska Polskiego trzeba zrobic ,a co z Piłsudskiego i skrzyżowaniem przy torach to jest bezpieczne ????Jakie przesłanki zadecydowały o tym,ze ulica Wojska Polskiego jest niebezpieczna-chyba tylko to ze projektant skrzyżowania nie przewidział ,ze tiry jadąc z Piłsudskiego na W Polskiego nagminnie będą ścinać słupki i wjeżdżać na chodnik z powodu braku miejsca.

Powinno się przewidzieć ronda na skrzyżowaniach z ul W. Polskiego z ul. Konstytucji 3-go Maja, ul.Strzelców Konnych i ul.Krasickiego . Mam nadzieję ,że odpowiednie służby Miasta na czele z Burmistrzem dopilnują aby ta modernizacja była przyszłościowa dla miasta i bezpieczeństwa ruchu. Przykładem jest Ełk ,gdzie ronda są na ostatnio remontowanej ulicy w kierunku Grajewa. Bierzmy przykład z gospodarnych .

Poco łatać te głupie dziury? Szkoda kasy! Nie lepiej zrobić raz, a dobrze cały odcinek drogi? Kto bedzie płacił za naprawy aut?

Co za bzdury. Na W. Polskiego nic nie trzeba robic. "Droga smierci" sie zajmijcie.

Czytając wypowiedzi należy wyciągnąć chyba wniosek. Planowany remont nie jest merytorycznie uzasadniony. Najwiecej niebezpiecznych sytuacji jest na skrzyżowaniu przy starej poczcie, ale tu byłby wysoki koszt przebudowania, zbyt wysoki. Remontujac taniej partia rządząca robi wrażenie dbałosci o bezpieczeństwo. Zatem merytoryczne uzasadnienie decyzji to tworzenie pozorów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.