wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11328 wyświetleń

2120 nietrzeźwych kierowców

Od kilku miesięcy podlascy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W ramach tej akcji systematycznie, w różnych punktach na drogach naszego województwa policjanci sprawdzają trzeźwość dużej liczby kierowców. Również dzisiaj w godzinach od 6 do 8:30 funkcjonariusze przeprowadzili „Trzeźwy poranek” w dwóch punktach na wiodącej z Białegostoku na Mazury drodze krajowej nr 65. Pierwszy z nich został zlokalizowany w Knyszynie drugi zaś w Mońkach. Przez 2,5 godziny funkcjonariusze sprawdzili blisko 350 kierujących. Niestety po raz kolejny okazało się, że zdarzają się osoby nieodpowiedzialne, które zasiadają za kierownicą po spożyciu alkoholu. W Knyszynie policjanci odnotowali dwa takie przypadki. Kilka minut przed godziną 7 został zatrzymany do kontroli jadący do Osowca 44-letni kierowca peugeota. Badanie alkomatem wykazało 0,88 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Pół godziny później w tym samym miejscu zbadany został mieszkający w powiecie grajewskim 43-letni kierowca lublina. U niego alkomat wykazał 0,9 promila alkoholu. Dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców zatrzymali do kontroli funkcjonariusze w Mońkach. Tu niechlubnym rekordzistą „Trzeźwego poranka” okazał się 47-letni kierowca forda fokus, który w wydychanym powietrzu miał ponad 1,1 promila alkoholu. Czwarty z zatrzymanych dzisiaj kierowców – 45-letni białostoczanin jadąc oplem astra dopuszczalną normę przekroczył o 0,4 promila. Oprócz stanu trzeźwości zastrzeżenia policjantów wzbudził również stan jego samochodu. W związku z tym, że auto nie posiadało ważnych badań technicznych funkcjonariusze zatrzymali mu dowód rejestracyjny.
Za swoją nieodpowiedzialną jazdę cała czwórka kierowców odpowie w trybie przyspieszonym przed sądem.

Ze statystyk policyjnych wynika, że pijani kierowcy w dalszym ciągu są realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Przy aktualnie panujących warunkach pogodowych nawet nieznaczne ilości alkoholu w organizmie mogą zdecydowanie opóźnić reakcje kierowcy, a tym samym stworzyć poważne zagrożenie na drodze. Dlatego też podobne do dzisiejszych działań policja będzie kontynuowała w przyszłości. 


W ciągu 5 miesięcy tego roku funkcjonariusze na drogach naszego województwa zatrzymali już 2120 nietrzeźwych kierowców.


podinsp. Andrzej Baranowski

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (3)

opublikowac dane i zdjecia wszystkich!!!!

Łapać ŚLEDZI, niech pijani nie jadą w kierunku Grajewa. Prawo policja.

Pozabierać im prawka!! Niech jeżdzą rowerami!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.