Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 14534 wyświetleń

10-lecie ZOL w Szczuczynie

10-lecie  ZOL w Szczuczynie
Dnia 28 stycznia 2011 r. odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia działalności Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Szczuczynie.

 Na obchody zaproszono byłych, obecnych  pracowników ZOL-u, jak również księży oraz Radnych Powiatu Grajewskiego na czele z Przewodniczącym Rady Panem Stanisławem Kossakowskim oraz Starostą Jarosławem Augustowskim.

Radni Powiatu wraz z Panią dyrektor ZOL-u Elżbietą Niklińską, odwiedzili zakład obserwując zmiany dokonane przez 10 lat działalności placówki oraz zapoznali się z największymi potrzebami zakładu. Podczas uroczystość Pani Dyrektor otrzymała z rąk Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu podziękowania, natomiast długoletnim pracownikom wręczono książkę "Dzieje Powiatu Grajewskiego".

Zakład   Opiekuńczo - Leczniczy    w    Szczuczynie    został  utworzony   w 2000 r. uchwałą Rady Powiatu Grajewskiego. Od   początku
działalności    rozpoczęto   niezbędne prace  adaptacyjno - remontowe.
Koszt   przystosowania   budynku   (dawniej  budynek  szpitala )  na potrzeby  zakładu   wyniósł  383000,00 zł. Zakład dysponuje 46
miejscami. Świadczenia zdrowotne udzielane podopiecznym finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast koszty wyżywienia i zakwaterowania ponosi pacjent. ZOL zatrudnia 38 osób na podstawie umowy o pracę oraz 15 osób na umowę – zlecenie ( psycholodzy, logopeda, terapeuta zajęciowy, lekarze, pielęgniarki). Działalność ZOL wspomagają samorządy: Starostwo Powiatowe w Grajewie, Miasto  Grajewo oraz Gmina Wąsosz  i  Gmina Radziłów. Jak również corocznie Gmina Szczuczyn umarza podatek od nieruchomości. Od początku powstania, ZOL kieruje Pani Elżbieta Niklińska.
W ciągu 10- letniej działalności Jednostka wykonała szereg remontów, w tym całkowitą przebudowę instalacji c.o. oraz wymianę pieca, przebudowę części sal chorych innych pomieszczeń oraz przebudowę komina wentylacyjnego wraz z częściowa wymiana pokrycia dachowego. Zakupiono między innymi sprzęt medyczny na potrzeby ZOL,  w tym zintegrowany system do i usprawniania chorych, łóżka rehabilitacyjne, ssak rehabilitacyjny, lóżka kąpielowe, pulsoksymetr, pompy infuzyjne itp. zakupiono także ambulans do transportu chorych. Łączna wartość
inwestycji wyniosła 408.963,10zł. Powyższy sprzęt i ambulans zakupiony ze środków pochodzących z dotacji ze Starostwa Powiatowego w Grajewie, Miasta  Grajewo oraz Gminy Wąsosz i Gminy Radziłów.

Starostwo Powiatowe w Grajewie
ul. Strażacka 6B
19-200 Grajewo
tel. 86-273-84-63


poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (1)

Witam zainteresowanych opinią ZOL w Szczuczynie. Otóż chciałam powiedzieć, że sam ośrodek jak się wchodzi jest odnowiony i pierwszy kontakt jest pozytywny. Lekarz, Pani Dyrektor jest wydawało by się, nawet miła ( ale jej zastępca już nie koniecznie). Lecz im dalej, tym gorzej. I tak jeśli powierzycie im najbliższą kochaną osobę z nadzieją, że tam jej i wam pomogą, to jesteście w błędzie . Pani Doktor wydawały by się miła, jest pod złym wpływem (nie wiem kim ta Pani jest) może zastępcą Dyr. czy kimś ds. administracyjnych ?. (wredna baba) Pielęgniarki i opiekunki nie kompetentne, leniwe i po cichu dodatkowo podają leki otempiające. W ciągu 2 tygodni pobytu tam, moja mama która chodziła, przy sobie wszystko zrobiła tzn. umyła się, poszła do łazienki, sama brała leki, była w miarę kontaktowa. Stała się leżąca, z pampersem i niczego nie świadoma, ręka jej się zaczęła trzęść z kącika jej ust cieknie ślina. Nasze (w miarę) częste odwiedziny nie podobały się obsłudze. Pomimo suwenirów (które opiekunki chętnie brały) i tak opieka była nie dostatecznie dobra. Kiedy po ok 2 m-cach zabieraliśmy ją wydawało się, że jutra nie dożyje. Dzięki Bogu w nowym ośrodku doprowadzili mamę do, w miarę dobrego stanu (bo zupełnie dobrze już nie będzie) Ostrzegam, zanim umieścicie tam swoich bliskich zastanówcie się, czego dla nich chcecie. Jeśli tego by pożyli jeszcze, szukajcie gdzie indzie. .

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.