wtorek, 28 marca 2023

Elektronie wiatrowe przy płocie

Nowa minimalna odległość wiatraka od zabudowań ma wynieść 500 m (lub 700 m) do tej pory bylo około 1000 m (zasada 10H). Czyli generalnie bliżej zabudowy mieszkalnej... Jak to jest jak chcemy budować drogi, autostrady, kolej itd w otulinie lasów, jezior (Natura 2000) to jest szereg zakazów i generalnie - nakazjuą zwiekszać odległosć od lasu a nie zmniejszać . Czyli komfort życia ludzi jest mniej wart ? Nic z tego nie rozumiem. Komu tak bardzo zależy aby fermy wiatrowe przyblizyć do zbudwań ludzkich i wmawiaja nam ze to dla naszego dobra ... Jak chcemy powiększyć drogę (aby kierowcy jeźdzli bezpieczniej) i wyciąc kilka drzew to podnosi się wielki raban że to zamach na przyrodę !

Jak to komu zależy aby wiatraki były bliżej? Firmom energetycznym ,stawiają więcej wiatraków, to dla nich większy zysk. To tylko biznes ,liczą się pieniądze...

Jeśli nie jesteś ptakiem, który może zderzyć się w locie z łopatą turbiny, to nie grozi ci żadne niebezpieczeństwo ani zmniejszenie komfortu życia.

Ludzie mieszkają całe życie w mieście przy drodze krajowej, 24 na dobę jeżdżą im pod oknami tiry od kilkudziesięciu lat i jest OK. Ale wiatrak im będzie przeszkadzał stojący pół kilometra od najbliższych zabudowań.

Zajmijcie się ludzie czymś pożytecznym.

Na fermy wiatrakowe naciska komisja europejska a największym producentem wiatraków są niemcy i chyba wszystko jasne . Zbudujmy u nas fabryki wiatraków i będziemy se je stawiać ! Tu liczy się interes innych a nie Polski ! Lasami też chcą zarządza.

Chcecie czystego powietrza, taniej energi a wiatraki przeszkadzają? to wyłacz prąd i szybko zrozumiesz po co trzeba pozyskiwać energie w każdy możliwy sposób, mieszkam niedaleko takiego wiatraka i jakoś nie słyszę większego hałasu niż auta jadące obok. Wszytkiego chcecie ale koszty zmian to nie, tylko dostawać za darmo.

Zasada 10H w praktyce nie istnieje, proszę przejechać się w okolice Kurejwy czy Flesz wiatraki stoją ok 600m od domów. W nocy nie można otworzyć okna bo hałas kręcących się turbin jest okropny. Nie wspomnę o codziennej "dyskotece świetlnej" kiedy turbiny wiatraka przecinają promienie słońca, wpadające przez okna do pomieszczenia... Współczuje każdemu który ma takiego "sąsiada" pod domem.

@Zażenowany
I wyprostować się nie da, bo łopaty wirników świstają tuż nad głowami.

Co za brednie.

Do: Adam1
Mam 1,50m w kapeluszu i na szczęście jeszcze się wyprostuje. Nie po to kilka lat temu wyprowadziłem się z miejskiego zgiełku na wieś, żeby mieć taki sam hałas jak w mieście.

Lolek czy poseł Kowalski to Twój wujek? Wypisujesz takie idiotyzmy jak on. Mieszkam obok wiatraków i zdecydowanie mi nie przeszkadzają. Przeszkadza mi dym z domów opalanych byle czym i hałas z drogi na Łomżę. Czystszej energii niż z wiatraków nie ma. Na marginesie: Lelek załóż firmę i buduj wiatraki wtedy nie będą niemieckie. Jak jesteś takim ?patriotą-idiotą? to nie kupuj w Lidlu i Biedronce, nie wlewaj do baka arabskiego paliwa, nie słuchaj anglojęzycznych piosenek i itd.

@Adam1 jak wiatraki nie zmieniają twojego komfortu życia to postaw sobie jeden w ogródku o ile go posiadasz i wtedy będziesz miał wspaniały komfort życia godny pozazdroszczenia :D

trzeba było protestować żeby nie stawiali a teraz to po ptakach...

O jest pisowski lelek.
Lelek Ty gadasz jak tv info i twój Pan Jarosław. Fobia na punkcie Niemiec a cała rodzina jeździ tam na zarobek. Oj lelek, lelek bój się Boga:)

No właśnie w okolicach Kurejwy to raczej limit 1000 m był jakoś inaczej mierzony, a dziw, że żaden tzw. ekolog nie przykuwa się to wiatraka. Zaczynają się przeloty dzikiego ptactwa. Na wysokości wiatraka latają choćby tak duże ptaki jak łabędzie czy mniejsze czaple, a państwa ekologów i obrońców przyrody ani widu ani słychu. Nie wiedzą, czy nie było sponsora, czy maja zakaz protestowania z uniji czy od carewicza?

Do Mariusz a co jak nie będzie wiało ??? W Niemczech wiatrak przy wiatraku więc po co otwierają nowe kopalnie ?

ewa nie biorę przykładu z twej rodziny i już ponad 20 lat pracuję w Grajewie.

@Zażenowany
I jeszcze ci świecą po oknach! Dniem i nocą! Świecą i hałasują. I się kręcą.

Jadzia bardzo chętnie postawiłbym wiatrak 20 kWh na podwórku ale elektrownia nie przyłączy do sieci. Zrób sobie spacer i stan 500 M od wiatraka. Będziesz miała pojęcie o czym mówię i piszę. Następnie idź na spacer wieczorem na Hutę pooddychaj świeżym powietrzem w końcu stan w połowie odległości między wiatrakiem a Piłsudskiego i sprawdź skąd dobiega hałas. Podziel się nami swoimi spostrzezeniami.

Wiatraki stoją , budują a za prąd jak się płaciło drogo tak się płaci . Tylko ludziom naiwnym można wciskać takie kity.
Na świecie jeździ miliony samochodów a dalej za nowe płaci się słono.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.