Kiełbasa swojska

Czy ktoś wie gdzie w Grajewie lub okolicach można kupić dobra swojska kiełbasę

Prostki na zielonej tylko w czwartki

Panie Rysiu prosze sie udać do sklepu Pana Mariusza Paluszkiewicza.Ten sklep jest na ulicy ełckiej ,w budynku sklepu gdzie sprzedają żarówki i kable .Polecam te kiełbaski bo tez kupuje.A i Pani która sprzedaje bardzo uprzejma.

Bardzo dobro dobrą kiełbasę i wyroby swojskie można kupić w Szczuczynie w Spiżarni pod Kościołem .

W markecie " Jędrus" przy ul. Wojska Polskiego , maja nie tylko dobra swojska kielbase,ale rowniez wszystkie wyroby wedliniarskie sa bardzo smaczne , swieze i swojskie... maja tylko jedna wade, nie sa dosc drogie, ale to chyba nie powinno byc zaskoczeniem w czasach w jakich nam przyszlo zyc.
Dostawa wedlin jest w kazdy czawartek po poludniu (po godz. 16-tej), mila obsluga-POLECAM !! Kupuje w tym sklepie od wielu juz lat wedliny i swojski chleb !

Kupuje u Pana Wiśniewskiego w Prostkach.

Pan na przemysłowej sprzedaje nr domu nie znam warto zapytać kogos

ja jeżdżę na targ do Ełku w niedzielę.

Na przemysłowej ktoś sprzedaje trzeba popytac bo numeru domu nie znam

u Motusa jest dobra kielbasa swojska

Kupuje u Pana Wiśniewskiego w Prostkach.

Prostki na przeciw piekarni ZORZA

Zapraszamy do Szczuczyna ! Do Spiżarni pod Klasztorem ???? kaszaneczka , paszteciki , kiełbaska , szynka ,boczek same pyszności

Powiedzcie mi proszę czy w którejkolwiek z podanych lokalizacji kiełbasa kosztuje co najmniej 50 PLN/kg? Jeżeli nie, znaczy to, że obok swojskiego wyrobu nawet nie leżała. Aby kiełbasa była swojska, już trzoda powinna być chowana w tradycyjny sposób, a nie pół roku i pod nóż. Nie sądzę, abyście byli w stanie kupić swojską kiełbasę w naszej okolicy. Jeżeli ktokolwiek takie wyroby przygotowuje, przeznacza je raczej na własny użytek, a nie na handel, bo gdyby taka osoba miała tymi wyrobami handlować, samo odebranie kosztów w cenie to 30-40 PLN/kg. Gdyby dodatkowo osoba taka miała z tego żyć, a z tym wiąże się handel (handlujemy dla zarobku), dołożenie marży winduje cenę powyżej 50 PLN/kg. Jeżeli kupujecie tak zwaną swojską kiełbasę w cenie poniżej 50 PLN/kg, no cóż - jest to lepszej lub gorszej jakości nastrzykana wodą kiełbasa, farbowana na brązowo, itd. itd. Jestem przekonany, że gdybyście mieli okazję spróbować wyrobu, którego produkcja zaczyna się już na etapie tradycyjnego chowu trzody, a kończy na tradycyjnym wędzeniu - nawet malkontent od razu poczułby wyraźną różnicę.

@Kazik Zgadzam sie z toba, gdyz tradycyjne swojskie wyroby powinne pochodzic od rolnika, ktory tradycyjnie i pod kontrola jakosci chowa swoje zwierzatka i sam dokonuje uboju i produkcji wedlin. Ten raritac nie moze kosztowac tyle, co w produkty w grajewskich sklepach, a zdecydowana wiekszosc grajewskich kupujacych to bywalcy sklepow dyskontowych.

Dziękuję za podane adresy ale te kiełbasy już próbowałem z szczuczyna ,Prostek czy od motusa one nawet przy prawdziwej kiełbasie nawet nie lerzały a ta od Jędrusia jest niezła tylko słona

Rysiek.kupywales kielbase krucha w piatek na rynku z Dziekoniek/Moniek.? Nie jest zla.A takiek prawdziwej swojskiej co.mialaby koszt.ok50zl to raczej nie kupisz w Grajewie.O takiej swojskiej kielbasce sprzed dawnych lat mozna pomarzyc albo samemu sprobowac zrobic

Dziękonie tradycyjna jakoś przpomina taką swojską reszta nie podchodzi mi.

Robię sam kiełbasę
Koszt ok 40 złotych
Taniej się nieda

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.