środa, 29 czerwca 2022

Ceny węgla mocno w górę

Węgiel w kopalni kosztuje prawdopodobnie 1000 złotych. A na składach 2600-3000 zł/tonę- taka różnica cen?

Skład kupuje od pośredników ("dużych graczy") widocznie u nich zostaje lwia część. Skład zarabia około 200-250zł brutto/t minus vat, podatek dochodowy, transport itd. kto handluje ten wie.

Oczywiście, jak ze wszystkim, pośrednicy muszą zarobić... Jabłka w skupie 30gr/kg, a w sklepach 3,50zł/kg... Mięso również...

Dziś w wiadomościach mówili ze w kopalni węgiel kosztuje 900zł. I to sprzedawcy na składnicy węgla narzucają tak duża marżę! Parodia , rozumiem ze musza zarobić ale żeby aż tak zdzierać?!

Zbieraj chrust taniej nie będzie w/

Żeby to jeszcze dobrej jakości było, ostatni kupiony ekogroszek to w połowie podróbka i przestrzegam przed kupnem, w dodatku leją na węgiel wodę aby waga była większa, on nie ma nic wspólnego z kalorycznością, mnóstwo popiołu, słabe spalanie, malutko energii wszystko na to wskazuje, że trzeba będzie niestety palić starymi oponami bo przeciętnego polaka, który zarabia najniższą krajową nie stać na takie luksusy ( tona ekogroszku przekroczyła najniższą krajową plus premia razem wzięte )

Ja to czasem nie wiem czy to nie wina Kaczyńskiego?

Otwórz swoj własny skład węgla, zobaczymy jak długo się utrzymasz.

WINA TUSKA !!!

Cena 900zl dodajcie jeszcze transport z tej kopalni i VAT a dla firm jeszcze akzyza

Do Krzysztof słuchaj TV. Oczywiście, że w kopalniach taniej. Więc stwórz własną firmę, a przekonasz się ile zarobisz na tonie. Chciałbym zarabiać na tonie co piszecie. Rafał ma rację to tak jak z jabłkami ogrodnik dostaje grosze za kilo a w sklepie płacimy krocie.

Więc 900 zł/t na kopalni do tego 5tys transport, co przy 25t daje po 200 do tony. Czyli 900+200+30 akcyza daje 1130zl/t. Taki jest koszt zakupu. Wiem bo wiem i Janusze nie pisać, że jest inaczej. Wcześniej faktycznie zarabiali po 200/250 na tonie ale nie teraz, teraz jest okazja.

Czyli składy zarabiają po 1500 zł na tonie ? Zamawiaj te 25 ton, ja wezmę 10 ton, nawet po 2000 zł

Niech przebudzą się wplywowi EKOLODZY i zadziałają juz, teraz bo jesienią i zimą nie bedzie czym oddychać. Drogi opał spowoduje, ze ludzie będą palic w piecach byle czym (szmaty, opony plastiki etc.) aby sie tylko ogrzać
a emisja spalin zrobi swoje..

Bardzo dobrze, niech zarabiają, ja nie narzekam, trzeba się ruszyć do pracy i nie narzekać, ludzie jeżdżą coraz droższymi autami, salonowymi, budują domy, kupują nowe mieszkania, wózki sklepowe się uginają od zakupów, wiec gdzie ta bieda?

A gdzie obecnie można dostać wegiel w Grajewie.

Również wezmę 5 ton nawet po 2 tys, dajcie do siebie namiary

Do taktojest...nie masz pojęcia o czym piszesz. Sądzisz że skład zarabia 1500zł/t...hahahha. Tego nawet nie skomentuję...

Taktojest- zapomniałeś o innych kosztach, m.in. podatek dochodowy, VAT, ZUS, od nieruchomości, ubezpieczenia, śmieci, energia elektryczna, woda, itd.

Ktoś tu ma rację , duzi gracze prowadzą własną politykę cenową. Pewnie mają wyłączność na handel węglem i zmowa cenowa z innymi podobnymi

Samo życie daj ludziom na zmiany pieca i inny rodzaj opału to będą zmieniać piece .Ta teologia to jeszcze wam bokiem wyjdzie .

Tylko trzeba zobaczyć z kim są ci duzi gracze powiązani i kto na tym zarabia. Wystarczy popatrzeć na paliwo

Ściągnąć 25ton z kopalni to koszt 7tys.
Podziel opłaca ludzi rozwiź a skład niema z kopalni tylko od dealera kolejna gęba do nakarmienia i tak to leci tu 200 tam 300 i się nazbiera 1800zł plus marża i podatki.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.