środa, 29 czerwca 2022

Unieważnienie sakramentu małżeństwa

Jak się za to zabrać? Z kim można porozmawiać? Czy łatwo dostać? Proszę o porady

Z Kurskim. Ma doświadczenie.

Adam Sztaba unieważnił ślub kościelny z Dorotą Szelągowską. "Każdemu zależy na tym, aby w życiu mieć czystą kartę"
Podaję tytuł aktualnego artykułu na Onecie, który jest dowodem na to, że wszystko jest możliwe, ale trzeba mieć.............. Dośpiewaj sobie, co mam na myśli.

Zglos sie Kurskiego to on wie jak zalatwic rozwod koscielny, po 20 paru latach malzenstwa koscielnego. Z tego co slyszalem to nie jest takie drogie, jakies zakonnice zalatwiaja na telefon. Ja nie szukalem bo mi jest niepotrzbny.

Prosze przejsc sie do ksiedza,powiedziec co i jak tam dostanie Pani odpowiedz na swoje pytanie.

Najlepiej wskazówek udzieli osoba po prawie kanonicznym lub spytać księdza może ?

Masz kasę - nie ma najmniejszego problemu. Dostaniesz tyle rozwodów ile zechcesz.

masz twarde podstawy np. zatajenie choroby, choroby psychiczne, uzaleznienia , dostaniesz, trwa około roku, świadkowie zeznają, badają kościelni psycholodzy ... a może opętanie drugiej osoby, to wszystko jest ważne, potrzebne stwierdzenia również lekarzy specjalistów

Po co slub brać? Dzis sa inne czasy. Malzenstwo to tylko papier tylko, miłości ci nie da. Dzisiaj w modzie kocia łapa czyli wolny otwarty związek

A dlaczego zniknal watek o Wojowniku Lukaszu?

Nie wiem czy latwo dostac , ale wiem ze musisz znalezc Kancelarie prawa kanonicznego. Potrzbujesz porady u adwokata koscielnego. Najblizej pewnie w Bialymstoku.

No właśnie, czemu zniknął ten wątek? Tyle wyświetleń było odnośnie tego tematu, dziwi mnie tylko, że żadna wypowiedź w tej kwestii nie została opublikowana.

Ciekawy, pewnie dlatego, że sprawa jest zbyt drażliwa i zniszczyła by mu nieco reputację

marek, " ... a może opętanie drugiej osoby"- kosciol ma na to sposob, diabla umieja wypedzic egzorcyzmami i ta "druga osoba", po takich seansach uznana bedzie za "cudownie uzdrowiona" .

@Ciekawy. Polegl na wojnie

Ludzie , co nie ktorzy ,,, zyja po kilka lat ze soba a po roku lub dwoch szukaja Rozwodu Koscielnego ,, zapamietaj Pana Boga nieoszukarz i bierz sie za normalne zycia daj swoim dzieciom przyklad a nie szukac koscielnych rozwodow , Wstyd

Temat stal sie nie wygodny i usuniety. Tak jest caly czas,nie ma sprawiedliwosci.

Po pierwsze poszukaj adwokata kościelnego to podstawa on wszystko wytłumaczy. Na plebanii napewno proboszcz kogoś poleci. Po drugie poczytaj w internecie o unieważnieniu małżeństwa co to jest jakie są przesłanki bo nie ma czegoś takiego jak rozwód kościelny. Po trzecie potrzebni będą świadkowie, napewno będą spotkania z psycholgiem w zależności jak zawiła jest twoja sprawa. Po czwarte trzeba wyłożyć pieniądze koszty zaczynają sie od 5000 tyś. Po piąte trzeba cierpliwości i czasu. Ja otrzymałam unieważnienie małżeństwa sprawa była mało skomplikowana zajęło to 2 lata. Powodzenia

A ten to z której parafii?

Przy każdej Kurii Biskupiej jest sąd biskupi, proszę się tam udać (Łomża). Tam przedstawisz swoją sprawę i wszystkiego się dowiesz.

Rozwód kościelny można dostać, ale tylko jeden z małżonków ma takie prawo. Ksiądz udzieli odpowiedzi na więcej pytan

Gienia skoro otrzymałaś unieważnienie małżeństwa to co Ty hmm (k...) piszesz o kwocie zaczynającej się od 5000 zł na dzień dobry miałaś wpłacić 200 zł zaliczki na poczet przyszłych kosztow a później uzupełnienie w wysokości 1600 zł. No chyba, że piszesz o innej diecezji niz łomżyńska to zwracam honor.

marek. Naprawdę? Żona Kurskiego nie była i nie jest chora psychicznie ani też uzależniona. Mają 3 dzieci i po 30 latach rozwód kościelny. Dlaczego piszesz takie rzeczy?

Zapisz się do PiS, oni jako prawdziwa patriotyczno-katolicka prawica mają duże doświadczenie. A tak serio, przykład Kurskiego pokazuje że nawet kościelni traktują to jako zwykły papier, a nie jakaś przysięga przed bogiem.

Ludziom teraz to i w głowach i w d..... się przewraca. Na oglądają się trudnych spraw na fb naczytaja mądrości i rozwodów się chce. Małżeństwa nie potrafią ze sobą rozmawiać tylko przez sms. Przez błahostki przekreslaja wszystko A przecież trzeba powiedzieć i dobre rzeczy i złe. Ale o tych c Złych trzeba rozmawiać. Bo przekreślić wszystko to można raz dwa Ale żeby coś zbudować to trzeba czasu i pracy obojga

Nie ma czegoś takiego jak unieważnienie ślubu. Jest stwierdzenie nieważności czyli muszą istnieć powody, które świadczą o tym, że małżeństwo od początku było niewaznie zawarte. Np jedna ze stron zataiła ważne informacje.

Argumenty i powody się znajdą, ale najważniejsze jest, ile masz gotówki, bo to nie są tanie rzeczy.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.