środa, 25 maja 2022

Firmy prywatne

Mała i średnia przedsiębiorczość wróg czy przyszłość narodu?

Praca licencjacka?

Niszczą polska mała i średnia przedsiębiorczość a wielkie koncerny panoszą się w naszym kraju nie płacąc żadnych podatków. Dodatkowe opodatkowanie sprawi że niedługo tylko te molochy zostaną a wtedy nie będzie ani 500+Ani 12-14 emerytury. Obudzimy się w wielkim gównie. Myślę że naród polski chyba to lubi

Taeaz wszystkie się zamkną to będzie przeszłość.

Oj! Filip, głupie pytanie. Ekonomia już udowodniła dawno, że małe i średnie przedsiębiorstwa dają największe korzyści dla skarbu państwa. Najważniejsze jest to jednak, że małe i średnie przedsiębiorstwa głównie są to przedsiębiorstwa prywatne. I znów ekonomia mówi "efektywność gospodarowania w firmach prywatnych jest o 40% wyższa niż w firmach państwowych". Margaret Thatcher w latach osiemdziesiątych wyprowadziła Anglię z kryzysu ponieważ sprywatyzował 50% firm państwowych.

Poldek, Thatcher wyprowadziła Anglię z kryzysu radykalnie ograniczając wydatki państwa, zwłaszcza socjalne i administracji, oraz zwiększając obciążenia podatkowe obywateli i przedsiębiorstw. Oczywiście prywatyzacja (sprzedaż firm państwowych) też poprawiła sytuację budżetu.

"Polski Ład" zrobi "porządek" , oni doprowadzą do upadku małych firm, w bardzo krótkim czasie. Trudno będzie się podnieść.

po co komu małe !!!małe podatki nie ma z czego utrzymywać darmozjadów

Thatcher? Thatcher to co zrobiła to rozwaliła klasę robotniczą, zwiększyła nierówności, niszczyła związki zawodowe. W latach 70 trwał globalny kryzys, zgodnie z teorią cykli koniunkturalnych odbicie musiało przyjść i Thatcher miała tylko szczęście że przyszło za jej czasu, jednak cały koszt przerzuciła na klasę niższą. Trzeba zauważyć że przejmowała władzę jak bezrobocie było 6% ona zwiększyła go do 12. Zwiększyła wskaźnik ubóstwa z 12 do 22%. My także odczuliśmy skutki jej polityki. Plan Balcerowicza był praktycznie kopią jej planu, a to co teraz robi PiS jest odzwierciedleniem jej sposobu prowadzenia polityki, czyli jak ma się większość można wszystko, nawet gazować pokojowo protestujące kobiety.

Kamil - nie pisz głupot! Gdzie Thatcher a gdzie PIS ?! To dwa odległe końce polityki! Taczerowa ograniczyła socjal (czy się stoi czy się leży...), a PIS wprowadza go na ogromną skalę! Wiesz jak się nazywa ustrój, w którym każdy ma pracę ? Nie masz pojęcia o ekonomii...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.