Rozliczenie wody

Czy dostaliście rozliczenie wody , coś mi tu nie pasuje , dlaczego jest dołączona kwota za np. 4 liczniki .... wcześniej tego nie było i coś malutkie te zwroty ... czy te liczniki nie podlegają legalizacji.... wszystko chyba z czasem może szwankować/

Na samym dole jest napisane że liczniki zostaną wymienione w tym roku w II lub III kwartale

No toc chyba nikogo nie oszukają trzeba wierzyć

A ile wody moze zuzyc 4-osobowa rodzina na kwartał , bo u mnie to wychodzi 46mszescienne

Wodomierze wymienia się co 5 lat. Rok legalizacji na wodomierzu zazwyczaj w prostokącie np, M21. Zużycie zależy od kilku rzeczy. Częste prania , kąpiele w wannie czy pod natryskiem , wyciek z nieszczelnego rezerwuaru i jeszcze parę innych. Dokładność wodomierza też może odegrać swoją rolę, liczba po literce R. Im wyższa tym dokładniejsze zliczanie.

Mieszkam w domu jednorodzinnym w cztery osoby Zima płacę 80złotych latem miałam 150 -dochodzi podlewanie roślin.

Do Kaliny - przy w miarę oszczędnym gospodarowaniu wodą przyjmuje się 1m3 ciepłej i 2m3 zimnej na osobę miesięcznie. To ok. 36m3 na kwartał na czteroosobową rodzinę. Twoja rodzina zużywa więcej, więc możesz zwrócić uwagę na to jak korzystacie z tej wody i spróbować ( jeśli chcesz) trochę zaoszczędzić.

Do Kaliny -" przy w miarę oszczędnym gospodarowaniu wodą przyjmuje się 1m3 ciepłej i 2m3 zimnej na osobę miesięcznie....... " Tzn kąpiel tylko co sobotę bo chyba częściej to 1m3 na mc nie wystarczy...

A 1m3 to ile to litrów chyba 3000litrów a 46m3 to 40 tyz litrów to jest chyba nie mozliwe to ta woda musiała by leciec nono stop przez ten kwartał

1m3= 1000 l / 31 dni=....33 litry na dzień srednio ...

Ja się kiedyś uczyłam, że w jednym metrze sześciennym mieści się 1000 litrów wody. Nie sądzę, by się to zmieniło. To nie liczniki są winne, ale kultura zużywania wody. Można zęby umyć w szklance wody, a można zużyć wiadro wody. Można zmywać naczynia w misce, a spłukać pod bieżącą (oczywiście, jeśli nie mamy zmywarki) - a można pod bieżącą wodą, kiedy woda z kranu leci bez przerwy obfitym strumieniem. To takie oczywiste.

Do Adeli no tak ,tak ze 1m3 to 1000litry, a to jwst ogrom wody ,bo własnie sprawdziłam jak działaja te liczniki to tak wlelismy do beczki 1000litry a wodomierz ,pokazał o wiele wiecej. To pewnie ze mozna umyc zeby w szklance wody ,a nie w wiadrze wody to porównanie szklanki i wiadro tu nie pasuje , bo kazdy umysłowo sprawny tak nie myje zebów zeby zuzyc wiadro wody ,no moze ,jest własnie niesprawny umysłowo.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.