Premie i paczki świąteczne?

Cześć, ciekawi mnie jakie premie na święta dostają nasi mieszkańcy :) Mamy firmy bogatsze i biedniejsze, ale czy to prawda że w tych bogatszych dadzą z ledwą biedą po 100zł, a w biedniejszych ludzie dostają więcej? Pytam dlatego, bo moi szefowie ani ich firma do najbiedniejszych nie należeli chyba nigdy, obroty mamy całkiem spore i klientów nie brakuje ale jednak "tylko" 100zł w prezencie boli, zawsze coś zawsze jakiś pieniądz, ale rok w rok praca coraz cięższa, premie symboliczne (bo wąż w kieszeni chyba), a ta świąteczna nadal jak ochłap.

W nadleśnictwie za pislamistów paczki świąteczne są już bardzo małe , te reklamówki tak mocno się skurczyły że na drugi rok może być już taka mała reklamówka co w biedrze banany się wkłada . A co do premii to chyba nie te święta , pryma aprymis .

Postaw się na miejscu właścicieli, muszą dać tobie ale najwięcej zabiera im PAŃSTWO które daje również tobie 500 i innym 13 14 emerytura, węgiel mąke itd. Jesteśmy skrupulatnie tresowani do brania grantów, w 2030 to nam wyjdzie bokiem.

A ty ile dasz dla pracodawcy ?

Pracowniku,a Ty co kupiłeś pracodawcy?

to powiedz im to

350 zł - budżetówka

ja dostałem fige z makiem

U mnie 600 na pracownika na święta z zfss...
Ale nie ma trzynastki jak w budżetówce...

Pracownik II: weź ty się zastanów co ty w ogóle piszesz. Podejrzewam, że jesteś pracodawcą-sknerą.

Ok. 400,- . A z nowym rokiem brak premii przez 3-mce. Wychodzi , że zabrano mi 50zł. ( Premia ok. 150.- zł m-cznie) Świąteczna dobroć, aż ściska serce.

Zwróć te 100 dla pracodawcy,może da to mu coś do myślenia.

Mario pracuję w szpitalu czyli budżetówce i tam ani trzynastki nigdy nie widzialam ani premii lub paczki dla dzieci na swieta.

Znam jedna z budzetowki tylko o kasie rozmawia przy kawie. A na swieta zawsze swoim dzieciom chce paczki ze slodyczami. I tylko obgaduje w pokoju...

Pracodawcy mają rację. Nie powinny być żadnych premii. Wystarczająco Kaczor ich goli na podatkach i rozdaje tak bardzo potrzebującym.

Komuna się skończyła, a w demokracji kapitalistycznej nie ma z zakładu mydełka, ręczniczka, kufajki, trzewiczków, nie ma również talonów świątecznych i paczek dla dzieci.

Obserwator: co ty pieprzysz? Mydełko, ręczniczek czy trzewiczki należą się robolowi jak psu buda. Nie słyszałeś o przepisach BHP? Tak samo talony świąteczne czy paczka z funduszu ZFŚFS czy jakoś tak. Obserwator - pobudka ;)

Masz racje Karlos to się należy pracownikom . Czas najwyższy zadbać o pracowników , bo nie będzie komu pracować Nie wszyscy będą dyrektorami i prezesami

Wszyscy narzekający na pracodawców zrezygnujcie z pracy, załóżcie własne firmy (małe lub duże), stwórzcie warunki pracy o jakich sami marzycie i róbcie premie i prezenty świąteczno-noworoczne takie, jakie sami chcielibyście otrzymywać. Myślę, że będzie dobrze i sprawiedliwie. Następnie wysłuchujcie narzekań swoich pracowników, którzy być może podzielą się swoją opinią na wasz temat z innymi. Z okazji świąt życzę "pokrzywdzonym" sprawnie działających własnych interesów i szczodrego traktowania swoich pracowników.

Zdarzają się pracodawcy, tak skupieni na sobie, że pozwalają sobie na lekceważenie i poniżanie innych (zwłaszcza w rejonach o wysokim poziomie bezrobocia). -

Ale za kaczora już nie dokładają do interesu za Po dokładali

Żeby nie ZUS y i inne opłaty, podatki to by było z czego dać. Od nowego roku jeszcze dojdzie kolejny podatek 4,9%, zamykam firmę. Ktoś mnie zatrudni?

Na te premie czy trzynastki to zapier.. my cały rok .

My w szpitalu żeby dostać swoje ciężko zarobione pieniądze musimy iść do sądu i o nie walczyć. Więc o jakiś prezentach nie ma co myśleć. Takie czasy

My w szpitalu dostaliśmy przed świętami socjalne za 2020 rok ,
kwota 1200- 1600 , dzięki Dyrektorowi

Chyba żartujesz? Dzięki komu? Dowiedz się o socjalnym od kogoś innego a nie od waszych kadrowych to przejrzysz na oczy. Nawija wam ten zarzad makaron na uszy, łykacie wszystko jak młody pelikan. W szpitalu jak w tvpis tylko jeden wódz naczelny mówi prawdę.

pytam dostałaś pieniądze, czy nie napisz prawdę

Ty grajewiak napisz ile na rękę dostałeś bo jakiś podatek od socjalu odciągnęli. A covidove dzięki dyrektorowi to ile wynosi 200, 300 zł. Zastanów się co piszesz, a jak tak jesteś za nim to idź razem z nim. Socjal niby 1600 się należy a co do wypłaty to 1400.

a z własnej kieszeni wyjął i dał? napisz prawdę

Pracownica zamiast tu klikać, poszukaj informacji o opodatkowaniu funduszy socjalnych, w ciągu roku podatkowego nie może przekroczyć 2000, dzięki covid , bo wcześniej było 1000 zł. Zapomniało się, że to kolejny socjal w tym roku... próg przekroczony podatek trzeba odprowadzić, to nie wymysł tylko przepisy podatkowe. Więcej rozumu w Nowym Roku .

Skoro dla Was to takie oczywiste, że się należy, czemu poprzedni Dyrektor nie wypłacał? a wy cicho siedzieliście?

szpital to samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotne, nie budżetówka musi wypracować dochody, żeby się utrzymać zapłacić faktury i mieć na płace pracownikom

W pfleiderer 2000 złotych za Wielkanoc i 2000 złotych na rękę za Boże Narodzenie.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.