Węgiel- zmowa cenowa?

1500zł na dzień dzisiejszy, węgla zagranicznego, obowiązuje w Grajewie. Jak już we wcześniejszym temacie wspomniałem, notowania węgla są mniejsze jak przed podwyżka. Czy ma ktoś informacje kiedy można spodziewać się zmiany ceny w naszym mieście? Na aukcjach można znaleść węgiel kostkę od 770zl w Krakowie, Gliwice Katowice ... Naszego Polskiego. Czy Grajewianie doczekają się zdrowej konkurencji ? Polskiej jakości !

Zamów sobie z Krakowa to zobaczysz ile transport kosztuje.

Skoro chcesz konkurencji, to ją stwórz. Jeżeli towar kosztuje 1500 PLN na dziś (nie na dzień dzisiejszy - to niepoprawne sformułowanie), znaczy to, że ktoś jest gotów tyle za ten towar zapłacić. Zawsze można przecież kupić w Krakowie, prawda? Kiedy zabierałem głos w różnych dyskusjach jakieś 3-4 lata temu i pisałem, że 500+ odbije się sprzedajnym wyborcom jedynie biedą i drożyzną, to mnie krytykowano. Szkoda, że ludzie się nie edukują, myślą krótkoterminowo i co gorsza, mają krótką pamięć wyborczą - a teraz ręce składają do nieba, bo olaboga węgiel kosztuje 1500 PLN a masło 9 PLN, a metr mieszkania w stanie surowym 6000 PLN. Chcieliście dobrobyt za nieswoje pieniądze, rozebrane ciężko pracującym, no to go macie - europejskie ceny. A to dopiero początek.

Każdy chce zarobić...

Ja nie widzę problemu sprowadzić węgla z Katowic ,Gliwic i innych ŚLĄSKICH KOPALNI.Są tez notowania z giełd światowych (Amsterdam ,Antwerpia i Roterdam) ,tam węgiel jast po 120 $.jak kolega życzy to mam z Holandii transport.

Proszę kupić kostkę po 770zł z Krakowa jeżeli to takie proste. Chętnie przyłączę się do zakupu...proszę 26t

Składy węgla zarobią kokosy na opale. A zapłacą za to wszyscy. Zarządcy budynków wlicza w czynsz, fabryki, zakłady przeniosą to ta wartość na produkty. Usługi również zdrożeją hale wiaty które są ogrzewane tak samo trzeba ogrzać a z czego? Jak nie z naszych portfeli. Czy to stolarz czy lekarz, kasjer czy urzędnik lub fryzjer każdy chce w dogodnych warunkach pracować. I czy jak ktoś myśli ze węgla nie kupuje to i tak za to zapłaci.

Krzych-100% racji pamiętam dyskusje, masz rację. To nie było trudne do przewidzenia. Nie myślałem jedynie że tak szybko to nastąpi!

Tym co dostają 500+ ceny energii w jakiś sposób się zrekompensują. A ci co nie dostają?. Proste przeliczenie, kto finansuje 500+

Proszę czytać ze zrozumieniem. Tymek- zorientowany jesteś wiec wiesz ze (Amsterdam ,Antwerpia i Roterdam) ,tam węgiel jast po 120 $ I to ma wpływ na ceny z przed podwyżki gdzie w Grajewie polski węgiel kosztował po 1100zl gdy notowania poszybowały ceny w Grajewie również a gdy teraz spadły pytanie brzmi kiedy i w Grajewie ceny wrócą do cen z przed podwyżki które spowodowała giełda. Benzyna dzisiaj kosztuje 6zl a za miesiąc może być po 5zl. Tak to się ma do cen surowców giełda dyktuje warunki.

Sprzedawca wpisz sobie na OL..x i zobaczysz wystarczy dobrze poszukać wystawione jest z dniem 7.12.2021r. Gdybym miał luźne 20pare tys. To bym sobie sam zamówił. Ale w sumie może ktoś chętny wziasc na spółkę ja z 10 ton sam wezmę

Krzych-100% racji ***** ***

Bo większość z nas myśli zasadą tu i teraz, abym dziś miał co zjeść, wypić i zabawić się. Rzadko kto myśli perspektywicznie i na zapas, brak solidarności wśród ludzi zarówno na emigracji jak i w kraju. Jak już ktoś ma możliwość zarobku to chce dużo już tu i teraz. Ale nie ma się co dziwić skoro oszuści i zwykli złodzieje kradnący wielkie kwoty nie są rozliczani, a za kradzież cukierka już tak.

770 to cena netto na miejscu, zakup całego auta 26 ton + do tego transport 550 km w jedną stronę - powodzenia w zakupie

770 zł to chyba za pół tony Panie kolego. Trzeba czytać więcej niż tylko nagłówki. Na Śląsku takie same ceny, a nawet drożej bo też w większości ruski węgiel na składach.

Ludzie torf kopcie, tylko torf. Wokół Grajewa macie niezmierzone pokłady torfu. Kopcie torf!!!

Ja już się nie będę wypowiadał. dodam tylko jedno, kto szuka ten znajdzie, kto pyta nie błądzi. Przestroga dla kupujących sprawdzajcie ceny na necie pojawia się coraz więcej nowych ofert rozsądniejszych. Lepiej trochę poczekać aż nasze składy zareagują i dostosują się do rynku. lub jak kogoś stać niech kupuje nawet i po 2000zł. Życzę powodzenia i ciepłych świąt.

Jak masz Pan dostęp do węgla za 700 zł to Zamawiam 1000 ton, place gotówką

Palacz po co tobie duża jaskinia .Wykuj mniejszą to chrustem napalisz.

Oj tam węgiel ja szukam księdza, który ma na sprzedaż w atrakcyjnych cenach ziemię, tak i mniej ni więcej ale jakieś 10 groszy za m3 ziemi

Do xxxx podam ci namiary jak sam nie możesz namierzyć za 10% wartości od 1000 ton zamówionego towaru. Jak jesteś dalej zainteresowany współpraca daj do siebie namiary. Interesy z tobą to czysta przyjemność

Sklady opalu chca sie wzbogacic .Stad ta cala szopka.Ludzie nie beda kupowac to potanieje.Niech trzymaja . Przyjdzie czas .

On a nie uwazasz ze przyjdzie tez czas na ludzi? U nich polezy i owszem , bo maja gdzie trzymac a Ty lataj po tani wegiel sam. Znasz ceny transportu?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.