Brudna woda w basenie

Cześć dziewczyny, byłam ostatnio na basenie u was i tak brudnej wody to nie widziałam dawno, /, dno na zielono zarasta, a woda śmierdzi jakąś chemią, fuuj. W ogóle nie ma sensu myć się przed wejściem bo 15 minut musiałam się szorować po wyjściu z basenu żeby zmyć ten brud. Człowiek chce szybko wyjść, bo każda minuta płatna, ale nie, bo trzeba się domyć. /

Haha...."W ogóle nie ma sensu myć się przed wejściem" ....a ta woda zapewne z tego jest jaka jest, że takie podejście przyświeca jeszcze innym użytkowikom/użytkowniczkom basenu :p

Droga Grażynqo, musisz zmienić szkła kontaktowe lub pójść do okulisty.

Grażyna, nie myj się na basen idziemy :)

A wybierałem się z żoną. No i nie pójdę

Pływalnia kiedyś była otwarta od 6 do 22. Teraz czynna jest od 8 a o 20:30 ratownicy już zaczynają dreptać i wymownymi gestami zachęcają do wyjścia. Niedługo otwarte będzie tylko dla szkółek pływackich. Czyżby brakowało ratowników? /

Trudno, żeby woda była krystalicznie czysta, jak zdarzało mi się widywać "klyjentów" wchodzących do basenu w bieliźnie, albo "suchych" (czyt.: nie umyli się przed wejściem), tudzież ewenementów, którzy po skorzystaniu z toalety nawet się nie opłukali (taaaa... zaraz uwierzę, że żadna kropelka nie miała szansy wsiąknąć w strój/kąpielówki). Choć najgorsi są pseudo-sauniarze. Wlezie taki do sauny, upoci się, jak mops, a potem na ochłodzenie, zamiast natrzeć się lodem i wziąć zimny prysznic, pakuje się na tory i tam "stygnie"! I jak ta woda ma być czysta?

O którym basenie mówicie właśnie wróciłem z basenu woda przejrzysta. Dzieci nurkowały i nic nie zauważyły.

Grażynq jedź na jezioro. Woda kryształ, i nie ma zielonych zarośli????No i nie trzeba brać tego okropnego prysznica przed wejściem do wody????

/przychodzą na zajęcia wypachnione, pełen meykap na twarzy, nie płukają się przed wejściem do wody i stąd twoje przeświadczenie że woda jest brudna i śmierdząca! A po drugie nikt nie zmusza Ciebie Grażyno do tego abyś przychodziła-podkreślam-na pływalnię bo basenu w naszym mieście nie ma!

Nikt ci nie kaze jej pic.

Często korzystam z basenu i wyjątkami są osoby które naprawdę przed się umyją albo przynajmniej przepłuczą. Potem wyniki jak widać. Osobom z obsługi bym polecił też wypraszać osoby w szortach, przynajmniej by zachowywali minimum pozorów że zależy im na utrzymaniu czystości.

Myślę że batem nikogo nie da się zmusić do utrzymania higieny osobistej, tylko edukacją , zachęcaniem dobrym przykładem. Szkoda że dyrekcja basenu o to nie dba, oprócz wywieszonego w holu pływalni regulaminu, którego nikt nie czyta, nikt nie sprawdza, nie mówi, nie zwraca uwagi na brak higieny wśród użytkowników. Powinny być dostępne materiały na ten temat plakaty, film instruktażowy wyświetlany na monitorze, szkolenia wśród dzieci i młodzieży, bo wiele osób nie wie jak się zachować na pływalni/basenie, a przecież woda sama się nie brudzi, prawda?
To my użytkownicy zapewniamy świeży dopływ bakterii, brudu i innych zanieczyszczeń, i to od nas zależy jakość wody, więc zamiast narzekać proponuję zacząć od siebie i dokładnie się umyć przed wejściem do basenu, czy na saunę.
Warto zajrzeć: facebook.com/holaholamyjpindola
Pozdrawiam

Niech te ćwiczące Nimfy zmywają makijaż, i te wszystkie dodatki ujędrniające ciało i woda będzie czysta.

Słyszałam w aptece, że wiele pań nabawiło się na grajewskiej pływalni zakażeń bakteryjnych/grzybiczych. Opowiadano mi też o czarnych farfoclach pływających w brodziku do czyszczenia stóp, ale o brudnej wodzie słyszę po raz pierwszy - trzeba to zgłosić w formie skargi do dyrekcji basenu - w przeciwnym wypadku nic się nie zmieni.

MAgda, to do sanepidu trzeba od razu zglosic, oni tam sie nie będą patyczkować.

Sanepid , przychodzi rano jak woda jeszcze nie zmącona, a poza tym, wszyscy wiedzą kiedy przyjdą i można wcześniej się przygotować. szach-mat. I co nam zrobicie ?

W ostatnich dniach, jakość wody się znacznie poprawiła. Dziękujemy :)

Tak sobie wszystko przeczytałem i mam kilka refleksji dla niektórych osób umieszczających swoje wypowiedzi:
Grażynq: To nie jakaś chemia tylko antybakteryjny chlor. Nie rezygnuj z prysznica bo będzie potrzeba go więcej.
Lutek: Idź z żoną i nie sugeruj się opiniami z internetu.
Mariusz: BRAWO za spostrzegawczość. Proponuje zamiast obserwować to pływaj bo nawet od 6 do 22 się nie wrobisz.
Marcin: Poprawka - PŁYWALNIA to cały obiekt, a BASENÓW w tym obiekcie mamy aż dwa. Jeden tzw basen pływacki, a drugi tzw basen rekreacyjny.
Wilqu: Żeby móc się wypowiadać o pracy załogi trzeba by siedzieć od otwarcia do zamknięcia każdego dnia. Powodzenia!
Tomaszq: Mam nadzieję, że twoja edukacja pozwoliła Ci zauważyć wszystkie obrazki w szatni, łazienkach i hali basenowej. Duży obrazek regulaminu już masz za sobą.
Magda: słyszałam, że baba z kolejki w aptece przekazuje ploty na forum e-Grajewo o zakażeniach bakteryjno - grzybiczych!
Tomek: I jeszcze do Kaczyńskiego on zrobi porządek! Wjedzie z taczką i widłami. Niech zamykają ten basen bo ploty to jak niepodważalne ARGUMENTY
Pozdrawiam

Wanna dla wszystkich .

Chodzę na basen od samego początku i to dość często ,nigdy nie było wody brudnej i śmierdzącej , ktoś tu bardzo marudzi polecam basen w Grajewie

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.